Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-11-13 09:13
S. Zielińska / Beata Wrona

Nadchodzi wielkie muzyczne święto!!! Płyta Gospel Joy "Napełniaj"

Dzień 17 listopada to data premiery najnowszego, czwartego z kolei, albumu poznańskiego chóru Gospel Joy "Napełniaj".

Autor/źródło: gospeljoy.pl

Płyta „Napełniaj” to gospelowa uczta – polskie utwory, napisane przez znakomitych muzyków w aranżacji kanadyjskiego kompozytora Coreya Butlera. Gościnnie na płycie występuje Natalia Niemen, znana ze swego potężnego i energetycznego głosu. Wszystko to przy akompaniamencie wspaniałych instrumentalistów. Materiał nagrany został podczas koncertu 5 grudnia 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Jak wspomina dyrygentka chóru, Agnieszka Górska-Tomaszewska, pomysł na kolejny album pojawił się już dobre 4-5 lat temu. „Od tego czasu zmieniała się koncepcja, repertuar a pomysły się wyprzedzały szybciej, niż byliśmy w stanie na nie zareagować. Ciągle jednak coś się nie składało, a my... cóż, dużo się modliliśmy i czekaliśmy na Bożą odpowiedź, co robić. Ta odpowiedź przyszła, a raczej powaliła nas, w postaci niezwykłego, utalentowanego producenta, kanadyjskiego muzyka, aranżera i pianisty - Corey'a Butler'a. Dla mnie ta płyta jest kolejnym potwierdzeniem, jak Bóg nam błogosławi, to już 20 lat!”

Repertuar jest bardzo zróżnicowany, a w jego skład wchodzą utwory podniosłe i liryczne oraz takie, które stawiają na nogi. A prócz albumu Gospel Joy, pojawi się również zupełnie nowy album KIDS Gospel Joy, czyli dziecięcej części naszego zespołu. Płyta w sprzedaży już 17 listopada br.

Źródło: Beata Wrona, gospeljoy.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: