Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-14 13:46
S. Zielińska / inblessedartschool.pl

Na Wielki Post – Warsztaty z ikoną Chrystusa Ecce Homo - online!

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do przeżycia warsztatu z ikoną Chrystusa Oblubieńca Kościoła. Nie chodzi jednak o samo malowanie i warsztat. Chodzi o doświadczenie duchowe. O otwarcie się na relację.

Okres Wielkiego Postu to dobra okazja do zatrzymania się i zastanowienia się nad moją relacją z Bogiem i nad sobą. Jest w tym myśleniu o sobie jednak zagrożenie duchowe. Jakie? Poznawanie siebie bez poznawania Boga, prowadzi do rozczarowania sobą, depresji… Zaś samo poznawanie Boga bez poznawania siebie, do pychy. Złotym środkiem wydaje się być połączenie tych dwóch dróg.

Ikona Chrystus Ecce Homo, nazywana też Chrystus Oblubieniec Kościoła, przenosi nas do chwili, kiedy to nasz Bóg stoi umęczony ubiczowaniem, okryty dla wyszydzenia płaszczem, z cierniową koroną na głowie. Piłat mówi o naszym Panu: „Ecce Homo!”. Oto człowiek! Ale jaki człowiek? W jakim stanie?

Wielki Post może więc być okazją do odkrycia przed Oblubieńcem Kościoła swojego stanu duszy. Odsłonięcia w zaufaniu, że patrzący na nas sam doświadczył biczowania, ran.


Zapraszamy do przeżycia warsztatu z ikoną Chrystusa Oblubieńca Kościoła w czasie Wielkiego Postu. Nie chodzi jednak o samo malowanie i warsztat. Chodzi o doświadczenie duchowe. O otwarcie się na relację. Trudno uciec od relacji z Tym, którego się maluje.

Warsztat będzie odbywał się online, a szczegółowe informacje o nim znajdują się na stronie inblessedartschool.pl

Do zestawu dołączone będą cenne konferencje i audiobooki oraz płyta Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego "Duszo Chrystusowa". 

Uwaga! Ilość zestawów ograniczona do 20. Tylko do 14 lutego specjalna cena przedsprzedaży.


***

Celem Fundacji In Blessed Art jest pomaganie przez sztukę sakralną - w konkretnych życiowych sytuacjach, także choroby, uzależnienia, samotności, klęski, wojny…  

Jak sztuka ma pomagać? Chcemy realizować ten cel przez tworzenie międzynarodowych warsztatów ikonograficznych i muzycznych, a dzięki nim stwarzać możliwość pogłębienia relacji artystów z Bogiem, kościołem i pomiędzy sobą. Zmienić spojrzenie na świat i własne wnętrze. 

Początkujących chcemy zaprosić do spotkania ze sztuką, jako miejscem odnalezienia swojej wartości, odkrywania umiejętności i otwarcia się na nowe doświadczenia i relacje.

W pomocy potrzebującym chcemy wykorzystać owoce sztuki, które przynoszą często nie tyle dochód, co wielką radość, nadzieję…  

Dlatego:

- Prowadzimy Międzynarodowe Charytatywne Warsztaty Sakralne „Eleos”, z których dochód przeznaczamy na konkretną pomoc.

- Organizujemy warsztaty dla początkujących, by mogli poznawać i doświadczać. 

- Warsztaty dla tych, których życie jest trudem, by malowanie, modlitwa i śpiew przyniosły chwilę pokoju. 

- Pomoc materialną tym, którzy jej potrzebują. 

A cel : kochać i okazywać miłosierdzie - staje się żywym doświadczeniem.

W łączności i wspólnej pracy, w różnorodności, chcemy poszukiwać swojego BLESSED ART, czyli naszego błogosławieństwa życiowego.


Źródło: Fundacja In Blessed Art, inblessedartschool.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: warsztaty, ikona, Wielki Post, ikonografia, Ecce Homo