Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-07-08 13:47
AC / KAI

Na Via Alpina Sacra austriacki kapłan będzie modlił się za archidiecezję krakowską

Ksiądz Johannes Maria Schwarz, który pielgrzymuje szlakiem Via Alpina Sacra, będzie modlił się za wiernych i pasterzy archidiecezji krakowskiej w kapliczce Capella Rotunda w Rifugio Ca d'Asti na terenie Włoch.

Autor/źródło: photogenica.pl

Austriacki kapłan od 15 maja przemierza liczącą ok. 4000 km trasę, odwiedzając po drodze osiem krajów alpejskich.

Podczas swojej pielgrzymki ks. Johannes odwiedzi ponad 200 miejsc świętych. – To najpiękniejsze, najciekawsze, najstarsze i najwyżej położone katolickie sanktuaria, klasztory i miejsca pielgrzymkowe w Alpach – mówił przed wyruszeniem na trasę.

Podczas swojej wyprawy kapłan będzie nagrywał filmy, opowiadające o teologicznym przesłaniu tych miejsc, które potem trafią na specjalnie dedykowany kanał na platformie YouTube. Celem jest wyprodukowanie 120-częściowej serii wideo, która wykorzystuje ramy ekstremalnej przygody, aby przedstawić wiarę katolicką. Tym samym ksiądz-youtuber ma nadzieję dotrzeć do nowej publiczności.

Jedną z form włączenia się w podróż jest przesłanie kapłanowi modlitewnych intencji. Po wpisaniu ich za pośrednictwem strony www.4kmh.com losowo przydzielane jest jedno z miejsc na trasie pielgrzymki, w którym będzie on on w nich się modlił. – Codzienne podejmowanie nowych intencji przypomina mi, abym każdy krok tej pielgrzymki stawiał w duchu kapłańskiego poświęcenia, wszelkie trudy i modlitwy ofiarowując w miłości – opisuje ewangelizator. Jeśli przy wysyłaniu intencji podany zostanie adres e-mail, wysłana będzie informacja o dniu, kiedy pielgrzym będzie zbliżał się do wskazanego miejsca, aby można było łączyć się z nim w modlitwie.

Ksiądz Schwarz ma już doświadczenie pielgrzymowania na ekstremalnych trasach – z Austrii do Santiago de Compostela czy z Liechtensteinu przez Kaukaz do Ziemi Świętej i z powrotem. – Największym wyzwaniem tej wyprawy jest jej długość w połączeniu z dostępnym sezonowo oknem pogodowym. Cały projekt i jego sukces – przynajmniej pod względem dotarcia do drugiego krańca gór - jest naprawdę zdeterminowany przez pogodę. W Alpach musisz poddać się siłom, które dyktują ci, co możesz i czego nie możesz zrobić. W czasie podróży spodziewam się ciepła i zimna, radości i wyczerpania. A więc w pewnym sensie wszystkiego, czego doświadczyłem podczas poprzednich pielgrzymek, choć może z nieco większą intensywnością – opisuje pielgrzym.

Informacje z trasy można znaleźć na stronie www.4kmh.com/vas/index_pl.php oraz na Instagramie (4kmhpunktcom).

Ksiądz J.M. Schwarz jest doktorem teologii dogmatycznej oraz ewangelizatorem. W Polsce znany był jego cykl „3MC – 3 Minute Catechism” („Trzyminutowy Katechizm”), czyli krótkie filmy animowane, przedstawiające treści Katechizmu Kościoła Katolickiego.

eko / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi: