Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-28 11:58
ds / Vatican News

Na Łotwie w trasy wyruszyli pielgrzymi

Pielgrzymowanie na Łotwie ma długą tradycję, która rozwija się na różne sposoby. Pielgrzymi pojawiają się dość często na tutejszym Szlaku Jakubowym, korzystając z tego, że związana z nim tradycja wędrowania w niewielkich grupach nie kłóci się z obowiązującymi ograniczeniami sanitarnymi.

Autor/źródło: By Dainis Matisonsuploaded and derivative work: MrPanyGoff - https://www.flickr.com/photos/dainismatisons/3316802596/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18535571

Do maryjnego sanktuarium Skaistkalne wyruszyli młodzi uczestniczący w litewsko-łotewskiej inicjatywie Magis. I ta grupa jest niewielka, ośmioosobowa, zachowująca zasady sanitarno-epidemiologiczne. 

Najwięcej pielgrzymów wybiera się oczywiście w sierpniu do Agłony. W związku z pandemią część grup skróciła trasę i zmieniła terminy, by ominąć pielgrzymkowy szczyt 15 sierpnia. Obowiązują ścisłe zasady uczestniczenia w pielgrzymce; nie wolno dołączać po drodze do grupy, ani się od niej odłączać; noclegi również będą organizowane z możliwym zachowaniem wzajemnego dystansu. Obowiązują także ograniczenia wielkości grup oraz ogólnej liczby uczestników uroczystości w Agłonie.

źródło: Tadeusz Cieślak SJ, Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-28 11:09:43
miniaturka

Na Łotwie trwa sezon pielgrzymkowy

Na Łotwie trwa sezon pielgrzymkowy. Pandemia koronawirusa spowodowała, że pątników czekają dodatkowe obostrzenia.
2020-07-28 11:10:39
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Eucharystia – spotkanie tego, co ludzkie z tym, co boskie

Według tradycji cud rozmnożenia chleba dokonał się w miejscowości Tabgha na północno-zachodnim wybrzeżu Jeziora Galilejskiego. W tym ewangelicznym wydarzeniu to, co ludzkie spotkało się z mocą Bożą.
2020-07-28 11:46:34
miniaturka

Rwandyjski wolontariusz, który przyznał się do podpalenia katedry w Nantes, aresztowany

Francuska policja aresztowała 39-letniego Rwandyjczyka, który przyznał się do podpalenia katedry w Nantes, w której pomagał jako wolontariusz.
2020-07-28 12:20:32
miniaturka

Rwandyjski wolontariusz przyznał się do podpalenia katedry w Nantes

Francuska policja aresztowała 39-letniego Rwandyjczyka, który przyznał się do podpalenia katedry w Nantes, w której pomagał jako wolontariusz. Emmanuel był odpowiedzialny za zamknięcie świątyni w przededniu pożaru. Mimo szybkiej interwencji strażaków ogień dokonał w niej znaczących zniszczeń. Podpalaczowi grozi 10 lat więzienia i grzywna w wysokości 150 tys. euro.
2020-07-28 12:27:14
miniaturka

Francja wspomina ks. Jacques’a Hamela zamordowanego przez islamistów

26 lipca minęła czwarta rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jacquesa Hamela, francuskiego kapłana zamordowanego w czasie sprawowania Mszy przez islamskich terrorystów.
2020-07-28 14:39:36
miniaturka

Apel o sierpniową abstynencję od alkoholu - Zespół KEP ds. Apostolstwa trzeźwości

Tegoroczne hasło Apostolstwa trzeźwości to „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. W swoim apelu Zespół KEP ds. Apostolstwa trzeźwości zachęca, by w sierpniu – miesiącu trzeźwości - Polacy podjęli dobrowolną abstynencję od alkoholu. Publikujemy treść Apelu.