Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-03 08:00
Monika Sztukiewicz

Muzyka, w której czuć dotyk Boga

Muzyka towarzyszy ludziom od prehistorii, czy może ona prowadzić do Boga i wręcz utożsamiać Stwórcę?

Autor/źródło: photogenica.pl, licencja: Jak album

Od jakieś czasu na You Tube zostaje umieszczanych coraz więcej uwielbień. Zazwyczaj dostępne są one w formie tzw. „live’a” udostępniającego na żywo spotkania modlitewne z jakiegoś miejsca w Polsce lub zagranicą. Co ciekawe ostatnio zauważyłam, że w sieci pojawiają się uwielbienia, w których można partycypować tylko przez Internet.

Nie ukrywam, na początku podeszłam do tego pomysłu sceptycznie. Jak? Mam uwielbiać Boga i prosić Go o uzdrowienie, w swoim pokoju? Teoretycznie wiedziałam, że Bóg jest wszędzie, ale tak po ludzku łatwiej mi przyjąć Jego obecność w kościele, czy chociażby w salkach parafialnych, niż u siebie w pokoju.

Stwierdziłam jednak, że nie można zamykać się w swoich ograniczeniach i wzięłam udział w "internetowym" uwielbieniu. Wybrałam jedno z oferowanych na YouTube z kanału „Sowinsky” i przyznaję, zostałam oczarowana... Nie dosyć, że zostałam utwierdzona w tym, że Bóg faktycznie jest wszędzie, to głos Mai Sowińskiej, która prowadziła w modlitwie śpiewem i słowem, jest niesamowity. Nieprawdopodobne jest to jak Bóg posługuje się Mają i jej głosem. Powiedzenie, że jest on piękny, to mało. W jej głosie jest głębia, która uchyla nam skrawek Nieba. Po prostu czuć, że jej śpiew jest dla Boga i prowadzony przez Niego, a nie tylko na pokaz i dla oklasków.

Dochodzę do wniosku, że dzisiejszy świat nakazuje nam żyć szybko. Nie pozwala rozkoszować się chwilą i nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania, na które momentami brakuje nam już sił. Pozwólmy sobie na moment odskoczni i chwilę tylko dla siebie i Boga. Oderwijmy się od zgiełku dużych miast i mnóstwa różnych bodźców oraz pozwólmy ogarnąć się Bożemu pięknu i spokojowi płynącemu z tej muzyki. Doświadczmy tego, że Bóg faktycznie jest wszędzie i pozwala nam odczuć Swoją obecność w każdych okolicznościach - nawet w naszej sypialni.


Osobiście zachęcam do odwiedzenia kanału "Sowinsky" i posłuchania jak pięknie ludzie wykorzystują, dla innych, talenty dane im od Boga. :) 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-02 13:54:36
miniaturka

Kard. Marx zakończył wizytę w Polsce

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx, zakończył 1 września czterodniową wizytę w Polsce.
2018-09-02 17:03:13
miniaturka

Licheń: Młodzi strażacy modlili się w licheńskiej bazylice

Młodzi strażacy-ochotnicy, którzy w Licheniu i Koninie brali udział w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, w niedzielę rano modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.
2018-09-02 17:31:45
miniaturka

Bóg, honor, Ojczyzna

W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Katedrze na Wawelu metropolita krakowski Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. i modlił się za naszą Ojczyznę.
2018-09-02 18:04:40
miniaturka

Katowice: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Kilka tysięcy młodych ludzi spotkało się w katowickiej archikatedrze na powakacyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Wiktor Skworc. W homilii podkreślał konieczność czystego serca i czystego postępowania.
2018-09-02 18:33:53
miniaturka

Zakopane: III Bieg po Oddech z Justyną Kowalczyk

Ponad 700 osób biegło na rzecz chorych na mukowiscydozę, a wśród nich Justyna Kowalczyk, ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. III Charytatywny Bieg po Oddech odbył się 2 września w Zakopanem.
2018-09-02 18:52:09
miniaturka

Krew na Całunie Turyńskim nadal ma czerwony odcień

Włoskim naukowcom udało się wyjaśnić, dlaczego plamy krwi na Całunie Turyńskim nie są całkowicie brunatne, lecz nadal zachowują czerwony odcień.