Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-29 11:08
JR / vaticannews.va

Muzyka otwiera serca! Potrzebne instrumenty dla boliwijskich dzieci

„Muzyka, która otwiera serca” to akcja, której celem jest zakupienie instrumentów muzycznych dla zdolnych boliwijskich dzieci. Projekt realizują świeccy misjonarze ze Szczecina, a firmuje o. Piotr Nawrot, werbista, który uratował indiańskie manuskrypty sprzed stuleci, przywracając światu zapomnianą muzykę.

Autor/źródło: vaticannews.va

W ciągu swych ponad 40 lat pracy w Boliwii misjonarz zajął się też tworzeniem chórów i muzycznym kształceniem uzdolnionych dzieci. Pod jego okiem od 2015 roku w misji Ascensión de Guarayos działa m.in. Orkiestra Świętej Klary z Asyżu. „Sam jestem muzykiem i wiem jak ważne miejsce w naszym życiu pełni muzyka, dlatego też chciałbym pomóc młodym ludziom pomóc rozwijać ich talent” – mówi ojciec Nawrot apelując do Polaków o pomoc w zakupieniu potrzebnych instrumentów.

„Chciałbym się móc spotkać z polskimi katechistami, ponieważ katechiści odegrali bardzo ważną rolę w okresie pierwszej ewangelizacji i dzisiaj nadal odgrywają. Poprosić o pomoc dla naszych szkół muzycznych, bo to trampolina dla naszych dzieci, dla ich talentu, żeby w życiu zaistnieć” – mówi o. Nawrot. „Wrócę do Polski, by przedstawić te twarze pełne nadziei, które nasze boliwijskie dzieci mają, kiedy biorą skrzypce w swoje ręce, kiedy śpiewają msze polifoniczne po łacinie, bo to jest ich wiara. I chciałbym żeby nawiązał się między misjami w Boliwii, a Polską kontakt, żebyśmy stworzyli jedną rodzinę, jeden śpiew, by chwalić Pana Boga”.

Zebrane fundusze posłużą na zakupienie instrumentów, opłacenie nauczycieli oraz kosztów funkcjonowali szkoły. Codziennym wyzwaniem są nie tylko nowe skrzypce czy altówki, ale nawet struny oraz kalafonia, które zużywają się w czasie codziennych ćwiczeń, a na kupno nowych nie ma funduszy. Zbiórkę można wesprzeć na stronie zrzutki „Muzyka, która otwiera serca”. Organizatorzy zbierają też instrumenty: skrzypce, flety poprzeczne i altówki. Kontakt: Przemysław Landowski 790 494 212.

Beata Zajączkowska – Watykan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-29 10:34:11
miniaturka

Przedszkola i oddziały przedszkolne przechodzą na pracę zdalną

Od poniedziałku do 11 kwietnia zawieszone zostaje, z pewnymi wyjątkami, stacjonarne działanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz innych form wychowania przedszkolnego; wprowadza się tam nauczanie zdalne. Zamknięte zostają też żłobki.
2021-03-29 10:50:28
miniaturka

Dwóch kolejnych działaczy pro-life uniewinnionych

Mężczyznę, który w Gorzowie Wielkopolskim ustawił przed szpitalem furgonetkę z plakatami informującymi o aborcjach dokonywanych w placówce, uniewinniono. Z kolei sprawa obrońcy życia, który prezentował antyaborcyjny baner we Wrocławiu, została umorzona. Działaczy pro-life reprezentowali prawnicy Ordo Iuris.
2021-03-29 11:01:14
miniaturka

Życiowa misja Matki Angeliki: głosić prawdę, docierać do wszystkich

Pięć lat od śmierci Matki Marii Angeliki od Zwiastowania, założycielki EWTN, jej dzieło nadal rozwija się i przynosi owoce. Idąca pod prąd współczesnych ideologii, wbrew liberalnym trendom w Kościele, odważna zakonnica niosła ewangeliczną prawdę światu, który potrzebuje ją usłyszeć.
2021-03-29 11:19:22
miniaturka

Zakaz publicznego kultu w Szkocji uznany za nielegalny

Najwyższy sąd cywilny w Szkocji orzekł, że całkowity zakaz publicznego kultu, wprowadzony przez rząd Szkocji w związku z pandemią Covid-19, był niezgodny z prawem. Przeciw decyzji polityków wystąpił ks. Tom White z kościoła św. Alfonsa w Glasgow. Solidarnie wsparło go ponad 20 przywódców religijnych.
2021-03-29 12:08:18
miniaturka

Watykan podjął decyzję ws. bp. Edwarda Janiaka

Nuncjatura Apostolska w Polsce opublikowała Komunikat Stolicy Apostolskiej w sprawie biskupa seniora kaliskiego Edwarda Janiaka. Biskupowi nakazano zamieszkanie poza diecezją kaliską oraz wpłatę funduszy na Fundację św. Józefa, a także zakazano uczestniczenia w publicznych celebracjach i spotkaniach na terenie diecezji kaliskiej.
2021-03-29 12:15:59
miniaturka

Watykan podjął decyzję ws. abp. Sławoja Leszka Głódzia

Nuncjatura Apostolska w Polsce opublikowała Komunikat Stolicy Apostolskiej w sprawie arcybiskupa seniora gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Arcybiskupowi nakazano zamieszkanie poza archidiecezją gdańską oraz wpłatę funduszy na Fundację św. Józefa, a także zakazano uczestniczenia w publicznych celebracjach.