Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-07 10:59
AC / gabigasior.pl

Muzyczna refleksja w listopadzie: Być bliżej Ciebie chcę

Warto posłuchać. Warto... wsłuchać się w tekst. GGDuo wykonuje znaną pieśń w bardzo piękny, refleksyjny sposób.

Listopad to miesiąc, który skłania do refleksji nad przemijaniem, ale i nad drogą do świętości.

Być bliżej Ciebie chcę i w śmierci czas, gdy mnie już będzie krył grobowy głaz. Być bliżej Ciebie chcę, to me pragnienie czuj, bom ja jest dziecię Twe, Tyś Ojciec mój - śpiewa Gabriela Gąsior w bardzo piękny, refleksyjny sposób. Ta zwrotka może być muzyczną refleksją w listopadzie. Żyć tak, aby nic nie mogło odłączyć człowieka od Boga; aby mógł on pozostać wierny Panu, aż do końca ziemskiego życia - by móc z Nim żyć później dalej na wieki.

Czuć, że całe wykonanie tej pieśni jest modlitwą, pięknym wyrazem oddania całego życia Panu Bogu. On zawsze jest blisko. Ważne, aby człowiek pamiętał, że mając wolną wolę, każdego dnia podejmuje wybór, czy też chce być blisko Niego.

Nie ma co więcej pisać, warto posłuchać tego utworu w wersji GGDuo:

Gabi Gąsior - śpiew

Wojciech Gąsior - gitara basowa

***

GGDuo to duet... małżeński. Tworzą go utalentowani, kochający się, muzycy: Gabriela i Wojciech Gąsior. Jak możemy przeczytać na ich stronie, pomysł na dość nietypowe połączenie brzmienia wokalu i gitar basowych zrodził się z trzech powodów: wspólne zainteresowania i fascynacje muzyczne, chęć poszukiwania nowych brzmień oraz pragnienie muzykowania we dwoje. Więcej o GGDuo także na ich profilu na Facebooku.

źródło: gabigasior.pl/ggduo, youtube.com - Gabriela Gąsior

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-07 08:53:31
miniaturka
play

Trwa transmisja live z konferencji o abp. Bronisławie Dąbrowskim

Sekretariat KEP oraz Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności - Orioniści zapraszają na konferencję pt. "Abp Bronisław Dąbrowski - emisariusz prymasa Tysiąclecia, orionista, duszpasterz".
2017-11-07 09:33:02
miniaturka

Francja: narasta kryzys powołaniowy

We Francji narasta kryzys powołaniowy. Od roku 2000 liczba seminarzystów zmniejszyła się o 30 proc. Aktualnie jest ich zaledwie 662.
2017-11-07 10:20:39
miniaturka

USA: katolicki diakon śmiertelnie raniony nożem

70-letni katolicki diakon Patrick Logsdon, który prowadził na wyspie Long Island koło Nowego Jorku ośrodek przejściowy Anthony House dla zwolnionych z więzienia przestępców oraz narkomanów, został przez jednego z podopiecznych śmiertelnie zraniony nożem.
2017-11-07 11:32:46
miniaturka
play

Warszawa: Konferencja Naukowa "The Bible and Cultures"

W dniach 13 i 14 listopada na UKSW w Warszawie będzie miała miejsce międzynarodowa konferencja nt. Biblii w różnych kulturach.
2017-11-07 11:32:59
miniaturka

Jerozolima: nowy duszpasterz katolików hebrajskojęzycznych

Duszpasterstwo katolików języka hebrajskiego w Izraelu ma nowego koordynatora. Został nim ks. Rafic Nahra. Jego poprzednikiem był żydowski konwertyta ks. David Neuhaus SJ.
2017-11-07 11:58:36
miniaturka
play

Moc modlitwy. Tego, co się dzieje, nie da się wyjaśnić po ludzku

Gościem Tematu Dnia był Marcin Ostrowski, prezes Fundacji Ja Jestem, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim podzielił się świadectwem tego, jak modlitwa i wiara w Żywego Boga przemienia ludzi z tzw. marginesu społecznego.