Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-15 08:28
MG / PAP

Müller: liczba osób zaszczepionych zbyt mała, musimy się obawiać czwartej fali

Musimy się obawiać czwartej fali koronawirusa, bo liczba osób zaszczepionych jest na tym etapie niesatysfakcjonująca, choć oczywiście większa, niż deklarowaliśmy, że będzie - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Autor/źródło: PAP

Rzecznik rządu w Polsat News zapytany został o to, jak rząd zachęca do szczepień przeciw COVID-19 w kontekście obaw przed czwartą falą koronawirusa na jesieni. "Obawiać się na pewno musimy, bo liczba osób zaszczepionych jest na tym etapie niesatysfakcjonująca jeszcze, choć oczywiście większa, niż deklarowaliśmy, że będzie w czerwcu" - podkreślił.


Rząd w kwietniu deklarował, że celem do końca II kwartału jest wykonanie 20 mln szczepień. Dotąd wykonano ich ponad 24,4 mln.


Müller zwrócił uwagę, że celem promocji szczepień z jednej strony trwa duża kampania społeczna z udziałem m.in. polskich sportowców, a z drugiej - misja lekarzy POZ kontaktujących się bezpośrednio z pacjentami.


Minister wyjaśnił, że nie ma określonego w liczbach bezwzględnych poziomu osób zaszczepionych, który pozwoliłby być spokojnym o jesień, ale "każda osoba zaszczepiona więcej, to po prostu jedna osoba mniej narażona na zachorowanie".


W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 9 mln 747 tys. osób.(PAP)


Autorka: Agnieszka Ziemska

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-15 09:50:00
miniaturka

Watykan: papież przyjmie prezydenta USA

Dziś Ojciec Święty przyjmie na audiencji prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidena – podaje agencja CNA. Z programu spotkania wykreślono jednak udział prezydenta we Mszy Świętej z papieżem Franciszkiem. Informacji nie potwierdza jednak szef watykańskiej dyplomacji
2021-06-15 10:16:20
miniaturka

„Przekażcie młodym pokoleniom przeżycia dzieci z sierocińców Afryki…”

Pani Aniela Lasek z domu Mikurenda urodziła się w Nowogródku. Jako dziecko została wywieziona do Kazachstanu, po długiej tułaczej podróży przez Pahlevi Teheran, Achwaz, Karaczi i Bombaj dotarła do Afryki, gdzie przebywała przez sześć lat. W 1948 roku wraz z innymi Polakami przybyła do Wielkiej Brytanii. Podjęła pracę i założyła rodzinę. W 1968 roku wraz z mężem i dziećmi wyjechała do Kanady, gdzie mieszka do dziś.
2021-06-15 10:24:31
miniaturka

Oświadczenie adwokata ks. M. Króla dot. reportażu pt. 'KRÓLestwo w Orchard Lake."

Według oświadczenia wydanego przez Mateusza Chlebowskiego w sprawie filmu dotyczącego ks. M. Króla, reportaż nie jest oparty na faktach, ale na pomówieniach, prezentując jedynie punkt widzenia kilku osób skonfliktowanych z władzami seminarium w Orchard Lake
2021-06-15 11:38:37
miniaturka

Prawo.pl: odszkodowania za odczyny poszczepienne coraz bliżej

Ministerstwo Zdrowia kończy prace nad ostateczną wersją projektu tzw. ustawy o funduszu kompensacyjnym. Przewidziano w niej, że osoby, u których wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne, nie zapłacą podatku od otrzymanych odszkodowań - donosi portal Prawo.pl.
2021-06-15 11:53:37
miniaturka

Działania Narodowego Banku Polskiego w czasie pandemii COVID-19

W poprzednich tekstach pisaliśmy o roli banku centralnego i czym różni się on od banków komercyjnych. Ostatni rok, ze względu na pandemię COVID-19 był jednak niezwykły dla ekonomii i systemu finansowego. Warto więc przedstawić, jakie działania podjął Narodowy Bank Polski dla przeciwdziałania ekonomicznym skutkom pandemii i na ile okazały się one skuteczne.
2021-06-15 11:57:17
miniaturka

Dzień Modlitwy o Pokój na Bliskim Wschodzie

Łaciński Patriarcha Jerozolimy ustanowił doroczny Dzień Modlitwy o Pokój na Bliskim Wschodzie. Po raz pierwszy będzie on obchodzony 27 czerwca. Centralnym punktem będzie Msza w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie.