Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-01 15:08
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Msza ze święceniami kapłańskimi w Dhace

W pierwszej części homilii Papież wygłosił przewidziane na tę uroczystość w liturgii pouczenie i zachęcił neoprezbiterów do brania przykładu z Dobrego Pasterza, który nie przyszedł, by Mu służono, lecz aby służyć.

Autor/źródło: photogenica.pl

Franciszek skierował również improwizowane słowa do uczestniczących we Mszy wiernych.

„Teraz pragnę się zwrócić do was, drodzy bracia i siostry, którzy przyszliście na to święto, wielkie Boże święto udzielenia sakramentu kapłaństwa tym waszym braciom. Wiem, że wielu z was przyszło z daleka, dla niektórych ta podróż trwała nawet ponad dwa dni... Dziękuję wam za tę wspaniałomyślność. Mówi ona o waszej miłości do Kościoła, do Jezusa Chrystusa. (...) 

Idźcie dalej w duchu ewangelicznych Błogosławieństw. I proszę was, módlcie się zawsze za waszych księży, szczególnie za tych, którzy dziś otrzymali sakrament święceń. Lud Boży wspiera kapłanów swoją modlitwą. I za to jesteście odpowiedzialni, aby podtrzymywać kapłanów. Ktoś mnie zapyta: «Ojcze, ale jak ich można podtrzymywać?». Zaufajcie swojej wspaniałomyślności. Hojne serce, jakie macie, podpowie wam, jak ich wspierać. A pierwszym wsparciem jest modlitwa ” – powiedział Ojciec Święty.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-01 13:40:18
miniaturka

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych o in vitro

„Prawo niemal od zawsze przypomina, że nie wszystko co dopuszczalne jest godziwe” – napisał abp Henryk Hoser we wprowadzeniu do książki „Wobec in vitro. Genetyczne, moralne, filozoficzne i prawne aspekty zapłodnienia pozaustrojowego”.
2017-12-01 14:10:01
miniaturka

Papież w Bangladeszu: 2 dzień wizyty

Drugi dzień pielgrzymki w Bangladeszu Franciszek rozpoczął od spotkania ze 100 tys. wiernych, zgromadzonych w parku w stolicy kraju Dhace, dla których odprawił Mszę św.
2017-12-01 14:49:34
miniaturka

Abp Jędraszewski: Kościół w Europie jest znakiem nadziei

O niełatwej posłudze Apostołów, niejednokrotnie kończącej się męczeństwem oraz o tym, że Chrystusowy krzyż jest drogą do zbawienia, mówił abp Marek Jędraszewski 30 listopada w klasztorze sióstr Klarysek w Krakowie.
2017-12-01 15:45:28
miniaturka

Kościół w Polsce rozpoczyna w niedzielę nowy program duszpasterski

Pogłębienie wiedzy o bierzmowaniu u wszystkich ochrzczonych oraz przybliżanie wiernym Kościoła jako wspólnoty, którą kieruje i umacnia Duch Święty – to główne cele nowego, dwuletniego programu duszpasterskiego.
2017-12-01 16:10:48
miniaturka

Wydano nieznane przemówienia i nagrania abp. Karola Wojtyły

Nieznane przemówienia abp. Karola Wojtyły o Bożym Narodzeniu, kulturze, tradycji i wyzwaniach dla młodego pokolenia znalazły się w książce pt. „Karol Wojtyła. Noc Wigilijna”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Biały Kruk.
2017-12-01 18:19:43
miniaturka

Papież do biskupów Bangladeszu

Kościół żywy, o silnym zapale misyjnym, pomagający ubogim, pobłogosławiony licznymi powołaniami do kapłaństwa i życia zakonnego – tak o katolickiej wspólnocie w Bangladeszu mówił Papież podczas spotkania z tamtejszymi biskupami.