Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-14 14:31
AC / Zespół Oliva

Motyl - piękny utwór zespołu Oliva z myślą o kobietach i dla kobiet!

Zespół Oliva stworzył Łukasz Nauman wraz z żoną Izą. - To, coś dużo więcej niż muzyka. To nasze serce. Owoc relacji pewnego małżeństwa zanurzonego w dobroci Boga - dzielą się małżonkowie.

Ten tekst był napisany z myślą o kobietach i dla kobiet.

Jest coś więcej niż ciasne ścianki kokonu, w którym tkwisz po uszy. Urodziłaś się, by rozkwitać i pokazywać światu swoje piękno. Twoim przeznaczeniem jest szybowanie wysoko. Czasami najtrudniej jest wyjść z kokonu codzienności, naszych okoliczności i ograniczeń. To jest proces, który wymaga czasu i wysiłku. Ale warto. Masz w sobie to, czego nie na nikt inny. Rozwiń swoje kolorowe skrzydła!  - czytamy na kanale YouTube zespołu Oliva w opisie utworu "Motyl".

Zespół Oliva stworzył Łukasz Nauman wraz z żoną Izą. Produkcją płyty zespołu zajęli się członkowie zespołu Mate.O/TU (Maciej Kietliński oraz Kornel Popławski), a za mix&mastering odpowiada Robert Szydło (Mikromusic). Singiel "Motyl" od kilku tygodni zajmuje pierwsze miejsce na Liście Przebojów Radia Warszawa.

Album "Puzzle" zawiera dziesięć piosenek w różnorodnym stylu muzycznym: jest trochę rocka, folku, jedna piosenka w stylu bossanova, jedna bardziej elektroniczna, a nawet jedna punkrockowa. Teksty niosą przesłanie i nadzieję, motywację do życia i wydaje się, że każdy może się z nimi utożsamić.

Kilka słów osobistej refleksji Izy i Łukasza:

Zrobiliśmy to razem.
Mimo, że czasem nie mieliśmy sił na codzienność. Czasem podpierając się nosem po nieprzespanych nocach, gdy nasza najmłodsza nie mogła spać. Pracując, studiując, opiekując się trzema pociechami. Walcząc ze skandynawskimi ciemnościami. Przekraczając granice zmęczenia, trudu, niepewności...

Nie jest łatwo w małżeństwie. Nie jest łatwo być rodzicem - nie jednego, a trójki dzieci. Nie jest łatwo podtrzymywać płomień wiary i miłości - szczególnie na obczyźnie. A już na pewno nie jest łatwo w tym wszystkim mieć jeszcze pasję do muzykowania i potrafić stworzyć album na dobrym poziomie muzycznym.
Ta płyta sama w sobie jest cudem. Jest wyrazem wiary - wypróbowanej w trudnej codzienności, pośród „wielu znaków zapytania”, w cierpliwej wierności małżeńskiej i rodzicielskiej. Na albumie nie słychać ani razu „Alleluja”, ale uwielbienie i wdzięczność wybrzmiewa głośno między wierszami piosenek. Ani razu nie pada słowo „Bóg”, ale każdy dźwięk się przed Nim kłania.
Uczymy się miłości. I tego, że z Nim wszystko jest możliwe. Jesteśmy wdzięczni, że się udało również pod kątem finansowym. Dziękujemy za wsparcie i zachętę.
Dlatego warto kupić ten album. Posłuchać i podzielić się nim. To, coś dużo więcej niż muzyka. To nasze serce. Owoc relacji pewnego małżeństwa zanurzonego w dobroci Boga. Smacznego!


"Motyl":

Tekst: Iza Nauman

Muzyka: Łukasz Nauman

Aranżacja i produkcja muzyczna: Maciej Kietliński i Kornel Popławski

Mix&mastering: Robert Szydło

Videolirycs: Katarzyna Filipowska

źródło: Zespół Oliva

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-14 12:50:15
miniaturka

II Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po stracie dziecka

II Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po stracie dziecka "Tobie, Panie, zaufałem…" odbędą się w dniach 30 kwietnia-3 maja 2019 roku.
2019-03-14 13:42:18
miniaturka

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie świętowania niedzieli

Konferencja Episkopatu Polski apeluje o powszechne poszanowanie w naszym kraju niedzieli jako istotnego dobra kulturowego i wyróżnika europejskiej cywilizacji – czytamy w wydanym w czwartek stanowisku Konferencji Episkopatu Polski w sprawie świętowania niedzieli.
2019-03-14 14:27:25
miniaturka

Wystawa – Pokochaj Polski Krajobraz

Po co jeździć za granicę? Na świecie jednym z bardziej znanych szlaków jest Camino - szlak św. Jakuba, czy szlak św. Michała Archanioła będzie kiedyś równie popularny? Zapraszamy na wystawę autorstwa ks. Michała Dłutowskiego o wyprawie po granicznych górach Polski.
2019-03-14 15:06:58
miniaturka

Abp Polak został dziś Delegatem KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

Abp Wojciech Polak został wybrany Delegatem KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, na 382. Zebraniu plenarnym Episkopatu w Warszawie.
2019-03-14 15:13:40
miniaturka

Licheń: Zmarł ks. Wiktor Krawczyk MIC

13 marca 2019 roku, w godzinach wieczornych, zmarł w szpitalu w Koninie śp. Ks. Wiktor Krawczyk MIC, wieloletni członek domu zakonnego pw. Wniebowzięcia NMP w Licheniu Starym, kaznodzieja i spowiednik tamtejszego sanktuarium. Żył lat 88, w Zgromadzeniu 68.
2019-03-14 16:12:32
miniaturka

Opracowanie dot. zgłoszeń przypadków wykorzystania seksualnego małoletnich

Dane zostały opracowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Centrum Ochrony Dziecka.