Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-17 11:08
JR / PAP

Morawiecki: wzmocnienie rodziny to wzmocnienie Polski

Program demograficzny w ramach Polskiego Ładu ma wzmocnić Polskę; jeśli nie wzmocnimy wsparcia państwa dla rodzin, to za dekadę lub dwie nastąpi zapaść, paraliż w systemie emerytalnym, spowolnienie wzrostu gospodarczego - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas ogłaszania projektu Strategii Demograficznej 2040.

Autor/źródło: PAP

Jak mówił szef rządu „rodzina to taki mikrokosmos”, małe społeczeństwo. „Od tego, jak w rodzinie dzieci są wychowywane, zależy później przyszłość społeczeństwa. W rodzinie uczymy się odróżniać dobro od zła, uczymy się odpowiedzialności, cierpliwości i dlatego im więcej polskich rodzin szczęśliwych, tym bardziej szczęśliwa Polska w przyszłości" - stwierdził premier.

Podkreślał, że Polska i w ślad za tym Europa powinny wzmacniać się demograficznie; jednak aby tak się działo, niezbędne jest wsparcie rodzin.

„My wsparcie polskich rodzin, jako PiS, mamy w naszym kodzie genetycznym” – zapewnił zwracając uwagę, że od 2015 r. rodziny są wzmacniane w wymiarze materialnym, kulturowym i społecznym. „Robimy to właściwie na wszystkich możliwych polach” – wskazał.

Zaznaczył jednocześnie, że ciągle „mamy niedosyt”. „Stale widzimy, że jeżeli tu i teraz, dzisiaj w Strategii Demograficznej 2040 nie zaadresujemy kilku podstawowych obszarów, nie wzmocnimy wsparcia państwa dla rodzin, to za dekadę lub dwie nastąpi zapaść, paraliż w systemie emerytalnym, spowolnienie wzrostu gospodarczego i po prostu Polacy nie będą mogli realizować swoich ambicji, aspiracji tutaj w Polsce” – ocenił szef rządu.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-17 10:07:04
miniaturka

Czas odpoczynku nad wodą. Ratownik ostrzega: utopić się można w każdym zbiorniku

Upały sprawiają, że tłumy Polaków spragnionych ochłody ruszają nad wodę. Radosław Wiśniewski, ratownik z 22-letnim doświadczeniem, ostrzega, że utopić się można zawsze i wszędzie, nawet w płytkich, pozornie dobrze nam znanych zbiornikach. „To nie jest banał” – dodaje i radzi, jak zapobiec tragedii.
2021-06-17 10:17:43
miniaturka

Konin: kolejny akt wandalizmu w kaplicy Najświętszego Sakramentu

W środę 16 czerwca br. po godzinie 13, w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego w Koninie, doszło do kolejnego już w tym miejscu aktu wandalizmu i profanacji. Mężczyzna zniszczył wnętrze kaplicy, ale nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu.
2021-06-17 10:35:16
miniaturka

LGBT w murach najstarszej polskiej uczelni

Uczestnicy ankiety przeprowadzanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w pytaniu o płeć mieli do wyboru aż sześć opcji - mężczyzna, kobieta, transkobieta, transmężczyzna, niebinarna i „nie chcę odpowiadać na to pytanie”. „To próba segregowania ludzi według założeń ideologicznych” – powiedziała małopolska kurator oświaty.
2021-06-17 11:29:17
miniaturka

Przed podróżą: szybki test na COVID-19 bez wychodzenia z domu

TestifiX to nowa usługa dostępna w Warszawie i Poznaniu, umożliwiająca pobranie materiału do badań na COVID-19 w domu, niezależnie od tego, jaki rodzaj testu jest wymagany w danym kraju. Proces diagnostyczny trwa zaledwie sześć godzin, a wyniki badania są dostępne na platformie online. Podróżujący mogą pobrać certyfikat przez aplikację lub pocztą elektroniczną.
2021-06-17 11:32:53
miniaturka

Instalacje solarne tanieją i będą tanieć

Panele słoneczne są z roku na rok coraz tańsze. I wygląda na to, że będą kosztować jeszcze mniej. Ich cena w ciągu niecałych 40 lat spadła aż o 97 proc. Główną przyczyną jest rozwój technologiczny i wyraźne wsparcie hiszpańskiego rządu.
2021-06-17 11:34:40
miniaturka

Episkopat USA: gorąca dyskusja nad dokumentem dotyczącym Eucharystii

Podczas spotkania plenarnego amerykańskiego episkopatu niektórzy biskupi nalegali na nieokreślanie ram czasowych debaty nad dokumentem dotyczącym Eucharystii - w tym także nieudzielania jej politykom popierającym aborcję, większość jednak sprzeciwiła się tym naciskom