Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-12 16:17
AC / PAP

Morawiecki: przyspieszamy otwarcie kin, filharmonii i teatrów o 8 dni

„Zdecydowaliśmy się na przyspieszenie otwarcia kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o osiem dni - 21 maja” - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że będą one musiały działać w reżimie sanitarnym.

Autor/źródło: PAP

W środę w instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie premier Morawiecki poinformował, że wspólnie z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim i Radą Medyczną postanowił dokonać pewnych modyfikacji związanych z planem wprowadzania łagodniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

„Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień - a dokładnie o osiem dni - na 21 maja, tak, żeby w reżimie sanitarnym, co warto podkreślać non stop, można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać" - poinformował Morawiecki.

Dodał, że branża sportowa - kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej, niż do tej pory zakładano.

Pierwotnie planowano umożliwienie działania kin i instytucji kultury oraz obiektów sportowych od 29 maja.

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ par/ PAP

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-12 15:44:38
miniaturka

Niemi świadkowie zamachu i świętości

Przestrzelona papieska sutanna, zakrwawiony pas, pocisk, który ranił papieża, garnitur jego ochroniarza. Te przedmioty przypominają wydarzenia sprzed 40 lat. 13 maja 1981 roku na placu Świętego Piotra doszło do zamachu na Ojca Świętego.
2021-05-12 15:52:29
miniaturka

PGE mecenasem Teatru Wielkiego w Łodzi

PGE Polska Grupa Energetyczna została Mecenasem Teatru Wielkiego w Łodzi. PGE razem z teatrem będą działać na rzecz promowania kultury i sztuki w regionie łódzkim. Jednocześnie, już teraz PGE zaprasza do uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych z udziałem publiczności pod koniec maja.
2021-05-12 15:59:28
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

„Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił”. Na naszych oczach spełniają się słowa Jezusa. Świat zachodni chce się przede wszystkim bawić i nieźle się bawi. Najważniejsze przykazanie współczesności brzmi: „have fun”. Dlatego patrzy na chrześcijan jak na tych, którzy psują dobre samopoczucie współczesnych opowiadając o grzechu i odpowiedzialności za życie.
2021-05-12 16:22:07
miniaturka

ZSRR miał wiele powodów, aby pontyfikat Jana Pawła II zakończyć jak najszybciej

13 maja mija 40 lat od zamachu na Jana Pawła II. Jak mówi dr Andrzej Grajewski, nie odnaleziono żadnego dokumentu, który można określić jako plan zabicia papieża. Jest natomiast wiele dowodów, że jego pontyfikat był bardzo niewygodny dla Związku Sowieckiego.
2021-05-13 08:45:32
miniaturka

Franciszek: duchowe noce nie powinny zniechęcać nas do modlitwy

W katechezie podczas środowej audiencji generalnej Papież podjął temat trudów towarzyszących nieraz naszej modlitwie. Mogą być one związane z nocami duchowymi lub walką duchową - w takich sytuacjach tym bardziej trzeba ufać Bogu i powierzać się Mu, korzystając też z rad mistrzów życia duchowego
2021-05-13 09:28:10
miniaturka

Generał jezuitów: od nawrócenia ku wolności

U progu rozpoczynającego się Roku Ignacjańskiego generał jezuitów zaprezentował swoją książkę na temat duchowości św. Ignacego Loyoli. Wolność, której pragniemy, można osiągnąć tylko przechodząc długą drogę, która zaczyna się od nawrócenia i porzucenia życiowych złudzeń