Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-01 10:03
AC

Moment wybrania życiowej drogi. Opowiada ks. Tomasz Nowaczek MIC [wideo]

Po co ślub kościelny, skoro jest tyle rozwodów? Jak dobrze przygotować dziecko, żeby Komunia św. nie była wyścigiem za prezentami? Dlaczego wybrał ksiądz takie powołanie? Wystartował projekt #350na350, w ramach którego zakonnicy odpowiadają na trudne pytania internautów.

„Zgromadzenie Księży Marianów obchodziło 350. Urodziny. Z tej okazji chcemy Was zaprosić do naszego nowego projektu #350na350, to jest 350 pytań, na które będą odpowiadać marianie z całego świata” – mówi ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. „Jeżeli masz jakieś trudne pytanie, którego może do tej pory nie było okazji zadać żadnemu marianinowi, to jest to okazja, aby je przesłać, czy to pod tym filmem na YT w komentarzu, czy do nas, do Pomocników Mariańskich na adres: media.spm@marianie.pl, a my co tydzień, w kolejnych filmach, będziemy na nie odpowiadać”  – zachęca. 

Zapraszamy do obejrzenia startowego odcinka nowej serii marianów. Dlaczego wybrałem marianów? – na pytanie odpowiada ks. Tomasz Nowaczek MIC. „Bracia, którzy ze mną odbywali postulat, wydali mi się bardzo nieciekawi i właściwie byłem zdecydowany go opuścić” – mówi ks. Tomasz Nowaczek MIC, dziś Przełożony Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Co się stało, że został?

Źródło: Pomocnicy Mariańscy

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-31 19:03:55
miniaturka

Wielka Brytania: prymas apeluje o modlitwę za ofiary COVID-19

W Wielkiej Brytanii odnotowano już 100 tys. zgonów z powodu COVID-19. Stąd apel prymasa Anglii i Walii kard. Vincenta Nicholsa. Tymczasem wiele chrześcijańskich świątyń pozostaje zamkniętych.
2021-02-01 08:46:30
miniaturka

Luzowanie obostrzeń. Jakie zmiany wchodzą dziś w życie?

Od poniedziałku, 1 lutego, sklepy w galeriach handlowych są otwarte, nie ma już godzin dla seniorów. W palcówkach handlowych nadal obowiązuje limit osób, wymóg noszenia maseczek i zachowania dystansu. Otwarte są też muzea i galerie sztuki.
2021-02-01 09:19:55
miniaturka

Norki z koronawirusem. Stwierdzono pierwszy taki przypadek w Polsce

Zarejestrowano pierwszy w Polsce przypadek zakażenia SARS-CoV-2 u norek – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wirus został zdiagnozowany na fermie w woj. pomorskim na terenie powiatu kartuskiego.
2021-02-01 10:29:55
miniaturka

Wzrasta liczba osób, które przyjmują indywidualną konsekrację. Ile jest ich w Polsce?

W Polsce żyje dziś ponad 700 osób, które przyjęło indywidualną konsekrację. Przy ogólnym spadku liczby powołań do życia konsekrowanego w przypadku indywidualnych form zaobserwować można tendencję przeciwną – dynamiczny wzrost. W ciągu ostatnich 2 lat jest to wzrost o niemal 30 proc.
2021-02-01 10:43:08
miniaturka

Powołani przez Serce! Jak głosić Dobrą Nowinę? Od Serca...

„Przytul się do Serca Jezusa” – mówi ks. Łukasz Walaszek, posługujący obecnie w Austrii. „Powołani przez Serce” to autorski projekt, który ma na celu rozpowszechnianie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa wszędzie, gdzie się da. Światu potrzeba przylgnięcia do Bożej miłości.
2021-02-01 10:47:53
miniaturka

Co jest najskuteczniejszą bronią obrońców życia?

Pierwsze decyzje Joe Bidena wskazują na faworyzowanie polityki pro-aborcyjnej, co jest złą wiadomością nie tylko dla USA, ale dla całego świata. Obrońcy życia nie powinni jednak popadać w zniechęcenie, ale pamiętać, co jest ich najskuteczniejszą bronią.