Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-03 09:18
AC / Izabela Tyras / vaticannews.va

Moje Totus Tuus wiąże się z Jasną Górą

Jan Paweł II nigdy nie ominął Częstochowy podczas pielgrzymek do Polski, a jego maryjna pobożność sprawiła, że Wizerunek Matki Bożej stał się znany na całym świecie.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Dziękczynienie za Jana Pawła II, modlitwa w dzień i w nocy przez wstawiennictwo świętego o cud uzdrowienia dla świata i  wystawa o jego życiu i papieskiej posłudze to elementy obchodów 15. rocznicy śmierci papieża z Polski w częstochowskim Sanktuarium. Jak sam mówił: „moje Totus Tuus wiąże się z Jasną Górą”.

Jan Paweł II nigdy nie ominął Częstochowy podczas pielgrzymek do Polski, a jego maryjna pobożność sprawiła, że Wizerunek Matki Bożej stał się znany na całym świecie. Tu pozostawił szereg wot, także tych osobistych, jak przestrzelony pas sutanny, złote serce oraz różaniec. - On do nas wciąż tu przemawia i pokazuje drogę - mówi przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra.

„Trzeba swoje ważne momenty życia wiązać z Tą, która się nami opiekuje. Papież nas tej drogi uczył przez te swoje osobiste gesty, dlatego tak cenne są dla nas wota, które papież zostawił tu na Jasnej Górze. On przez to, że w tych konkretnych relikwiach jest obecny przy Cudownym Obrazie Matki Bożej też do nas tutaj przemawia”

Na wałach na pielgrzymów czekała wystawa fotograficzna „Totus Tuus Maryjo!” Arturo Mariego i Grzegorza Gałązki o życiu i posłudze Jana Pawła II podarowana przez kard. Stanisława Dziwisza.

Apelem Jasnogórskim rozpoczęło się wczoraj czuwanie transmitowane przez Internet, w czasie którego nie zabrakło słów papieskiego zawierzenia i błagania za jego wstawiennictwem o cud uzdrowienia dla całego świata.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-03 08:13:36
miniaturka

Kard. Comastri o św. Janie Pawle II: wiara rozświetlała drogę jego życia

„Obecna epidemia budzi strach, gdyż wielu ludzi boi się wiary. Tymczasem Jan Paweł II wierzył z przekonaniem, a wiara rozświetlała drogę jego życia. Dzięki temu zamieniał krzyż i cierpienie w okazję do miłości”.
2020-04-03 08:26:02
miniaturka

Kard. Parolin: obecna epidemia woła o międzynarodową solidarność

O umocnienie międzynarodowej solidarności i, pomimo trwającego kryzysu oraz rosnących obaw, serca szczodre do dzielenia się z potrzebującymi apeluje watykański Sekretarz Stanu. Wskazuje, że w obecnym czasie próby i cierpienia nie możemy się w sobie zamykać.
2020-04-03 08:41:17
miniaturka

15. rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 r. o godz. 21:37 zmarł papież, a dziś już święty Jan Paweł II. Kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz papieża z Wadowic, prosi o zapalenie świec w oknach domów o 21:37 w dniu 15. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Były metropolita krakowski prosi w tym czasie szczególnie o modlitwę za wszystkich, którzy doświadczają różnorakich problemów w związku z koronawirusem oraz o ustanie pandemii.
2020-04-03 09:19:57
miniaturka

Droga krzyżowa w intencji Polonii i Polaków za Granicą

Bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą, odprawił Drogę Krzyżową w intencji Polonii i Polaków za granicą w piątek, 3 kwietnia, o godz. 15.00, w Kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich, gdzie modlił się Prymas Tysiąclecia, kard Stefan Wyszyński, przez wiele lat Protektor emigracji polskiej. W tej kaplicy też przyjął święcenia biskupie wieloletni opiekun Polonii, abp Szczepan Wesoły.
2020-04-03 09:56:41
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: wielkanocna palma w naszych domach znakiem nadziei!

Niedziela Palmowa rozpocznie najważniejszy tydzień w roku dla wszystkich chrześcijan. W tym roku przeżywamy ją w trudnych warunkach, ale niech wielkanocna palma będzie w naszych domach szczególnym znakiem nadziei i zwycięstwa – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2020-04-03 10:31:31
miniaturka

Papież razem z Argentyną świętuje rocznicę pierwszej Mszy

W środę w południe obchodzono 500. rocznicę celebracji pierwszej Mszy na terytorium Argentyny. Z tej okazji biskup diecezji Rio Gallegos, Jorge García Cuerva przewodniczył Eucharystii w swojej siedzibie.