Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-22 14:00
JR / KAI

Modlitwa zmienia świat na lepszy! Trwa nowenna przed Dniem Świętości Życia

Przed obchodzonym 25 marca Dniem Świętości Życia trwa tygodniowa nowenna modlitewna. Do codziennego odmawiania litanii do św. Józefa i modlitwy zaczerpniętej z encykliki Jana Pawła II „Evangelium vitae” zachęca Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka (PSOŻC). Modlitwa rozpoczęła się 19 marca.

Autor/źródło: Pixabay.com

„Tylko siedem dni, tylko kilka minut dziennie i bardzo konkretne intencje. My naprawdę wierzymy, że modlitwa zmienia świat na lepszy” – zachęca Marcin Nowak, prezes Stowarzyszenia. Dodaje, że obecnie istnieje wielka potrzeba zwiększenia pomocy finansowej dla rodziców chorych dzieci oraz troska o rozwój hospicjów perinatalnych.

„Naszymi myślami chcemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone, ich mamy, rodziców otrzymujących trudną diagnozę prenatalną” – tłumaczy Magdalena Guziak-Nowak z zarządu Stowarzyszenia. „Będziemy się modlić za pielęgniarki, położne i lekarzy, polityków i dziennikarzy oraz wszystkie osoby domagające się zabijania nienarodzonych” – dodaje.

Na facebooku PSOŻC pojawiają się codziennie filmy z rozważaniami i krótkim komentarzem dotyczącym obrony życia nienarodzonych.

Obchodzony 25 marca Dzień Świętości Życia był co roku czasem, w którym podejmowano duchowe adopcje dziecka poczętego i w którym odbywały się także uliczne marsze i modlitwy.

Dzień wcześniej przypada Narodowy Dzień Życia, który ma charakter państwowy.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędą się uroczystości z licznym udziałem wiernych. Można jednak wziąć w nich udział za pośrednictwem internetu, a aktu Duchowej Adopcji dziecka poczętego dokonać w zaciszu własnego mieszkania.

Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W roku 1987 została przeniesiona do Polski.

Pierwszy ośrodek duchowej adopcji powstał w kościele OO. Paulinów w Warszawie. Stąd rozprzestrzenia się na cały kraj i poza jego granice.

W dowolnym momencie można przyłączyć się do Dzieła Duchowej Adopcji poprzez rozpoczęcie dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko poczęte. Jest to modlitwa w obronie poczętego życia, a zarazem osobiste wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz pomoc dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji.

Narodowy Dzień Życia został ustanowiony w 2004 r. Zgodnie z uchwałą Sejmu RP ma być „okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”. Ma być także motywem „solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.

Podobny charakter ma Dzień Świętości Życia, ustanowiony przez Episkopat w 1998 r. i obchodzony 25 marca – w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Inicjatywa biskupów jest odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II. W encyklice „Evangelium vitae” czytamy, że podstawowym jego celem jest „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”.

Tk (KAI)


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-22 12:27:29
miniaturka

Prowincjał dominikanów wszczął proces kanoniczny wobec o. Pawła M.

O stanowczych działaniach podjętych wobec dominikanina, który miał się dopuścić aktów wykorzystywania seksualnego poinformował prowincjał dominikanów, o. Paweł Kozacki.
2021-03-22 12:46:11
miniaturka

Zamówienia publiczne i ochrona podwykonawców

Nowe prawo zamówień publicznych, które weszło w życie z początkiem tego roku, wprowadza uregulowania dotyczące relacji pomiędzy zwycięzcą przetargu a podwykonawcami na poziomie zawierania umowy. To jedna z istotniejszych zmian, jako że dotychczasowy stan prawny pozostawiał ten obszar w gestii „niewidzialnej ręki rynku”.
2021-03-22 12:57:56
miniaturka

Hiszpania: apelują o zaszczepienie pracowników handlu

40 znaczących firm hiszpańskich domaga się zaszczepienia swoich najważniejszych pracowników w związku z pandemią Covid-19. Razem zatrudniają one ponad 480 tys. osób na terenie całego kraju. Bez zdrowia nie ma gospodarki – twierdzą.
2021-03-22 13:40:12
miniaturka

Antifa: radykalni i bezkarni

Antifa w ostatnich latach zaczęła przykuwać mocno uwagę ludzi i mediów, kiedy jej bojówki opanowały amerykańskie ulice. Spowodowały, że w imię rzekomej „sprawiedliwości rasowej” wiele demonstracji zamieniło się w regularne zamieszki. Ich uczestnicy pozostają jednak często bezkarni z powodu zaniechań władz.
2021-03-22 14:05:39
miniaturka

Wybielają zęby za Bitcoiny

Bitcoin to kryptowaluta, która zyskała ostatnio światową uwagę, gdy zainwestował w nią Elon Musk. Pieniądz ten przejął rynek wirtualnych walut i stał się największą i najbardziej znaną walutą cyfrową. Teraz zaakceptowała go jedna ze znanych brytyjskich marek, pozwalając płacić nim za swoje produkty.
2021-03-22 14:59:48
miniaturka

Zakład pracy głównym miejscem generowania nowych zakażeń. Minister zaleca pracę zdalną

Zakład pracy jest dominującym miejscem w generowaniu nowych zakażeń; to bardzo ważne, by tam, gdzie to możliwe, przechodzić na pracę zdalną – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.