Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-29 18:02
AC / kaplani.com.pl

Modlitwa za kapłanów! Zachęta do włączenia się w dzieło

Akcja będzie miała finał w Wielki Czwartek - 18 kwietnia 2019. Zgłoszenia parafii przyjmowane są do 11 kwietnia 2019.

Autor/źródło: Pixabay, kisistvan77, licencja: CC0

Publikujemy treść prośby kapłanów do włączenia się w akcję:

Modlitwa za kapłanów!
- włącz się w dzieło!

Cel: Ukoronowaniem naszego wielkopostnego przygotowania będzie Triduum Paschalne, a wraz z nim Wielki Czwartek. W tym dniu po raz 10. podejmiemy w naszych parafiach modlitwę za kapłanów. Tradycyjnie pragniemy dać parafiom narzędzie, dzięki któremu parafianie będą mogli się włączyć w modlitwę za polskich kapłanów zakonnych i diecezjalnych. Zapraszamy do udziału w tym dziele. Udział jest bezpłatny.

Termin: Akcja będzie miała finał w Wielki Czwartek - 18 kwietnia 2019. Zgłoszenia parafii przyjmujemy do 11 kwietnia 2019.

Zgłoszenia: Zgłoszenia może dokonać ksiądz proboszcz, ksiądz wikariusz lub osoba świecka upoważniona przez księdza proboszcza. Także siostra przełożona wspólnoty zakonnej, w przypadku wspólnot lider wspólnoty lub duszpasterstwa.

Przebieg: Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). Osoba, która wzięła intencję tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała.

Zasięg: Propozycja owego przedsięwzięcia dotyczy parafii z całej Polski oraz polskich parafii z innych krajów. Ufamy, że dzieło to będzie się rozwijać, aby poczucie odpowiedzialności za Kościół i jego kapłanów mogło wzrastać i szerzyć się pośród wiernych. A za każdą modlitwę podjętą w naszej intencji DZIĘKUJEMY!

Nowość! 1. Aby nagrodzić parafie, które włączają się w akcję spośród wszystkich zgłoszonych wylosujemy trzy, aby ofiarować ornat ręcznie haftowany przez Siostry karmelitanki. 2. Ponownie w tym roku umożliwiamy udział wspólnotom i duszpasterstwom. Zachęcamy do udziału!

Z braterskim pozdrowieniem

kapłani zebrani wokół dzieła

kaplani.com.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy