Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-14 13:15
ds / Biuro Prasowe KEP

Modlitwa o powstrzymanie „pandemii zabijania nienarodzonych dzieci”

O comiesięczną modlitwę w intencji obrony nienarodzonych apelują Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana. Ich przedstawiciele modlili się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie w intencji „walki z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci” w ramach „Modlitwy bez Granic”.

Autor/źródło: Pixabay Licence

Instytut Myśli Schumana przypomina słowa kard. Stefana Wyszyńskiego o tym, że naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Zachęca do „integrowania się wszystkich ludzi dobrej woli, przywódców politycznych i przywódców duchowych z całego świata wokół modlitwy do Miłosierdzia Bożego każdego dnia o godz. 15.00 oraz Modlitwy bez Granic (która obejmuje Mszę Świętą) w stolicach wszystkich krajów 13 dnia każdego miesiąca”.

„Obecne doświadczenie epidemii uświadomiło już wielu ludziom jak wielką wartość ma życie, dlatego sytuacja ta jest sygnałem dla wszystkich narodów i ich przywódców oraz polityków do odwrócenia się od mordowania nienarodzonych dzieci” – czytamy w materiałach przesłanych przez Instytut Schumana.

Instytut zaprasza „wszystkich Polaków i wszystkich ludzi dobrej woli na świecie do włączenia się w dzieło modlitewne i działanie na rzecz „WSPÓLNOTY SERCA Z NIENARODZONYMI DZIEĆMI”, co będzie się przyczyniać do budowania Jedności, Solidarności i Pokoju w Polsce, Europie i na świecie”.

„Modlitwa bez Granic” to Msza Święta zamawiana co miesiąc przez Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana. Ich przedstawiciele modlą się w intencji powrotu Europy do korzeni chrześcijańskich i szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana. Od dzisiaj intencją Eucharystii będzie również „walka z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci”.

źródło: Biuro Prasowe KEP, Instytut Myśli Schumana


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-04-14 11:49:12
miniaturka

Kard. Stefan Wyszyński żył w obecności Boga

Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 r. w Warszawie. W oczekiwaniu na ten wyjątkowy dla Polaków moment Radio Watykańskie przybliża postać Prymasa Tysiąclecia.
2020-04-14 12:05:46
miniaturka

Apel proliferów o konsensus w sprawie poszanowania ludzkiego życia

Zwracamy się zarówno do parlamentarzystów, jak i całego społeczeństwa o budowanie konsensusu wokół poszanowania prawa człowieka do życia i rozwoju. Każdy z nas ma do odegrania ważną rolę w tej mierze – napisała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny w specjalnym apelu.
2020-04-14 12:11:48
miniaturka

Św. Jan Paweł II i kard. Stefan Wyszyński – posłańcami paschalnej nadziei - Rektor KUL

W tym roku w sposób szczególny wspominamy dwóch niezwykłych posłańców Dobrej Nowiny, którzy z mocą równą Piotrowej wzywali swój naród do odwagi w wyznawaniu wiary – napisał rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński w słowie na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2020 roku.
2020-04-14 13:15:31
miniaturka

Papież: módlmy się o łaskę jedności, przezwyciężania podziałów

O łaskę przezwyciężania podziałów w tym trudnym czasie modlił się Papież na Mszy w Domu św. Marty. W homilii mówił o nawróceniu, które jest powrotem do wierności.
2020-04-14 13:41:30
miniaturka

Niemcy: Trybunał Konstytucyjny ocenił zakaz publicznego odprawiania nabożeństw

Niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe odrzucił wniosek w sprawie zakazu odprawiania publicznych nabożeństw z powodu pandemii koronawirusa. W uzasadnieniu zaznaczono jednak, że zakaz stanowi "poważne naruszenie wolności wyznania" dodając, że celebracji liturgicznych nie można zastąpić ofertami internetowymi.
2020-04-14 14:12:47
miniaturka

Sejm ponowi prace nad obywatelskim projektem ustawy "Stop pedofilii"

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu (15-16 kwietnia) posłowie ponowią przerwane pod koniec poprzedniej kadencji prace nad obywatelskim projektem nowelizacji Kodeksu karnego przygotowanym przez inicjatywę „Stop pedofilii”.