Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-24 08:13
AC / Radio Watykańskie

Modlitwa o pokój w Sudanie Płd. i w Kongo

Wczoraj wieczorem, w Bazylice Watykańskiej Franciszek przewodniczył modlitewnemu czuwaniu w intencji pokoju w Sudanie Południowym i Republice Demokratycznej Konga.

Autor/źródło: Photogenica.pl, licencja: Jak album

W wygłoszonej refleksji podkreślił, że chrześcijanie wierząc w zmartwychwstanie Jezusa są  przekonani o możliwości pokoju.  Pan Jezus bowiem na krzyżu wziął na siebie całe zło świata, a więc i grzechy, z których rodzą się wojny: pychę, chciwość, żądzę władzy, kłamstwo i w zmartwychwstaniu je pokonał.

Papież więc modlił się prosząc Pana, aby obalił mury wrogości, które dzielą walczących ze sobą w tych dwóch afrykańskich krajach. Szczególnie prosił za kobietami i dziećmi, które z wojnami nie mają nic wspólnego, a tracą przez nie swe dzieciństwo, a nierzadko nawet życie. „Ileż jest obłudy w milczeniu lub zaprzeczaniu rzezi kobiet i dzieci! – mówił Franciszek. - Tutaj wojna ukazuje swoje najstraszliwsze oblicze”.

Papież modlił się także za rządzących, aby Pan umocnił w nich szlachetnego, sprawiedliwego, stanowczego i odważnego ducha w poszukiwaniu pokoju poprzez dialog i negocjacje. Prosił także Boga, aby wszystkich uzdolnił do bycia budowniczymi pokoju, na wzór Chrystusa, umywającego uczniom nogi.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy