Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-23 09:16
AC / Marek Raczkiewicz

Modlitwa na otwarcie Światowego Spotkania Rodzin

Światowe Spotkanie Rodzin rozpoczęło się modlitwą, która równolegle odbywała się w różnych irlandzkich diecezjach. W Dublinie przewodniczył jej miejscowy arcybiskup Diarmuid Martin.

Autor/źródło: ek-s, licencja: CC BY

21 sierpnia wieczorem pawilon modlitewny wypełniły rodziny ze 116 krajów świata, w tym z Polski.  Szczególną uwagę zwracały barwne stroje uczestników z Afryki oraz duża liczba dzieci i młodzieży. Panował nastrój radosny i świąteczny. W uroczystości otwarcia uczestniczył ks. Marek Raczkiewicz.

Uroczyste nieszpory poprzedziła procesja ze sztandarami z dublińskich parafii oraz relikwie rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które zostały specjalnie przywiezione na spotkanie rodzin. Abp Martin w krótkiej homilii powitał uczestników oraz przypomniał hasło spotkanie: “Ewangelia rodziny: radość dla świata”. Zachęcił do modlitwy w intencji rodzin, szczególnie zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem.

Wczoraj od rana uczestnicy dyskutowali o współczesnych problemach i wyzwaniach, m. in. o  wpływie nowych technologii na życie rodzinne, edukacji czy roli kobiet. Spotkanie odbywa się w siedzibie Royal Dublin Society. Na tym znanym stadionie, który został otwarty w 1868 r., odbywają się m. in. mecze piłki nożnej, rugby, koncerty oraz pokazy konne. Dla dzieci i młodzieży zostały przygotowane specjalne miejsca na katechezy, gry i zabawy.

Na ulicach Dublina nie widać jednak oznak odbywającego się kongresu. Panuje też milczenie w mediach, które z kolei na pierwszych stronach poświęcają dużo miejsca ofiarom wykorzystania seksualnego przez duchownych.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Irlandia, Abp Diarmuid Martin, rodzina, modlitwa, media, radość, Dublin, Światowe Spotkanie Rodzin