Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-06-13 13:03
AC / Instytut Myśli Schumana / pw / KAI

Modlitwa bez Granic. Dziś kolejna!

- Pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich - apelują inicjatorzy akcji.

Autor/źródło: Pixabay, Myriams-Fotos, licencja: CC0

Na kolejne spotkanie "Modlitwa bez Granic" zaprasza Instytut Myśli Schumana. - Pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich - apelują inicjatorzy akcji. Modlitwa rozpocznie się adoracją, 13 czerwca (czwartek)o godz. 18:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Do wzięcia udziału w „Modlitwie bez Granic” wszystkich mieszkańców Warszawy i Polski, w tym także działaczy społecznych, władze różnych szczebli i polityków, w szczególności Posłów, Senatorów, Premierów, Ministrów, liderów partii i ich członków a także ich sympatyków, środowiska kultury i sztuki, a także środowiska naukowe i akademickie zachęca Instytut Myśli Schumana.

Inicjatorzy chcą wspólnie modlić się o wyposażenie w dary i kompetencje, które zmobilizują do podjęcia i kontynuacji Myśli Roberta Schumana. "Bez tej modlitwy (miłości) można żyć, ale nie można owocować" - zapewniają twórcy idei modlitewne

"Modlitwa Bez Granic" rozpocznie się adoracją przed Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00. Następnie w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce odprawiona zostanie Msza św.

Modlitwa o budowanie jedności, solidarności i pokoju w Europie na cześć 100 lat Niepodległej Polski jest ofiarowana przez 100 miesięcy (13 dnia każdego miesiąca). Jest ona dedykowana "Niepodległej"; zarówno Niepodległej Polsce jak i niepodległości Europy, o której mówił Sługa Boży Robert Schuman. Uczestnicy podejmują też modlitwę o jego rychłą beatyfikacje. W dzieło to włączyły się już Warszawa, Paryż i Budapeszt. Do włączenia przygotowuje się Bruksela, Ryga i Wilno.

„Modlitwę bez Granic dla Niepodległej” w służbie budowania jedności, solidarności i pokoju oraz niepodległości Narodów Europy zainicjował w listopadzie ubiegłego roku Instytut Myśli Schumana. Modlitewne dzieło podjęte na cześć Niepodległej Polski ma trwać 100 miesięcy.

Instytut Myśli Schumana / pw / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi: