Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-13 13:03
AC / Instytut Myśli Schumana / pw / KAI

Modlitwa bez Granic. Dziś kolejna!

- Pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich - apelują inicjatorzy akcji.

Autor/źródło: Pixabay, Myriams-Fotos, licencja: CC0

Na kolejne spotkanie "Modlitwa bez Granic" zaprasza Instytut Myśli Schumana. - Pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich - apelują inicjatorzy akcji. Modlitwa rozpocznie się adoracją, 13 czerwca (czwartek)o godz. 18:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Do wzięcia udziału w „Modlitwie bez Granic” wszystkich mieszkańców Warszawy i Polski, w tym także działaczy społecznych, władze różnych szczebli i polityków, w szczególności Posłów, Senatorów, Premierów, Ministrów, liderów partii i ich członków a także ich sympatyków, środowiska kultury i sztuki, a także środowiska naukowe i akademickie zachęca Instytut Myśli Schumana.

Inicjatorzy chcą wspólnie modlić się o wyposażenie w dary i kompetencje, które zmobilizują do podjęcia i kontynuacji Myśli Roberta Schumana. "Bez tej modlitwy (miłości) można żyć, ale nie można owocować" - zapewniają twórcy idei modlitewne

"Modlitwa Bez Granic" rozpocznie się adoracją przed Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00. Następnie w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce odprawiona zostanie Msza św.

Modlitwa o budowanie jedności, solidarności i pokoju w Europie na cześć 100 lat Niepodległej Polski jest ofiarowana przez 100 miesięcy (13 dnia każdego miesiąca). Jest ona dedykowana "Niepodległej"; zarówno Niepodległej Polsce jak i niepodległości Europy, o której mówił Sługa Boży Robert Schuman. Uczestnicy podejmują też modlitwę o jego rychłą beatyfikacje. W dzieło to włączyły się już Warszawa, Paryż i Budapeszt. Do włączenia przygotowuje się Bruksela, Ryga i Wilno.

„Modlitwę bez Granic dla Niepodległej” w służbie budowania jedności, solidarności i pokoju oraz niepodległości Narodów Europy zainicjował w listopadzie ubiegłego roku Instytut Myśli Schumana. Modlitewne dzieło podjęte na cześć Niepodległej Polski ma trwać 100 miesięcy.

Instytut Myśli Schumana / pw / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-13 11:15:50
miniaturka

Ukraina: jubileusz ośrodka dla uzależnionych

Na Ukrainie 15 lat działalności obchodzi ośrodek dla osób uzależnionych - Nazaret. Prowadzony przez Caritas greckokatolickiej diecezji samborsko-drohobyckiej jest najstarszym i największym centrum terapii dla osób pragnących wyjść z nałogu alkoholizmu i narkomanii.
2019-06-13 11:52:15
miniaturka

Puckie Hospicjum rusza z kampanią Ostatnie Chwile Szczęścia

Niemal co drugi Polak unika tematu śmierci, zarówno swojej, jak i swoich bliskich – to wyniki najnowszego Raportu o dobrym umieraniu. Badania przeprowadzone na zlecenie Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio pokazują, jaki stosunek do odchodzenia mają Polacy.
2019-06-13 12:31:56
miniaturka

Bp Artur G. Miziński wybrany ponownie sekretarzem generalnym KEP

Bp Artur G. Miziński został wybrany sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski na drugą pięcioletnią kadencję. Wyboru dokonano w pierwszym głosowaniu pierwszego dnia obrad 383. Zebrania Plenarnego KEP, 13 czerwca, w Wałbrzychu.
2019-06-13 13:39:08
miniaturka
play

Tyniec: podwójny jubileusz benedyktynów

W ramach jubileuszowych obchodów w tynieckim muzeum otwarto wystawę czasową poświęconą powrotowi benedyktynów do opactwa w 1939 r.
2019-06-13 13:59:54
miniaturka

Ks. dr Jarosław Mrówczyński ponownie zastępcą sekretarza generalnego KEP

Ks. dr Jarosław Mrówczyński został po raz kolejny zastępcą sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski.
2019-06-13 14:24:29
miniaturka

Związek Dużych Rodzin: zacząć rozmawiać o problemach mieszkaniowych rodzin z dziećmi

Brak odpowiednich warunków mieszkaniowych to jedna z ważnych przyczyn, dla których Polacy nie decydują się na kolejne dziecko.