Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-05-25 11:15
ek / Archidiecezja Wrocławska

Módl się i...biegnij! jedź!

Trwają zapisy na pierwszy Henrykowski Maraton Rowerowy oraz trzeci Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej, które odbędą się 23 i 24 czerwca.

Autor/źródło: Archidiecezja Wrocławska

Obydwie imprezy sportowe są organizowane są w ramach Dni Księgi Henrykowskiej i wpisane w patronalne święto archidiecezji wrocławskiej związane z uroczystością św. Jana Chrzciciela.

W tym roku, rajd i bieg zaplanowane zostały w randze mistrzostw Polski księży i kleryków, jednak Organizatorzy: Fundacja Klasztor Księgi Henrykowskiej oraz Pro-Run Wrocław, zapraszają do udziału wszystkie osoby chętne do podjęcia rywalizacji. 

- Henrykowski Maraton Rowerowy wystartuje 23 czerwca o godz. 11.00. Rozgrywany będzie na dystansach: Mega – 50 km, Mini – 25 km i Fun – 13 km. Na dystansie MEGA odbędą się Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków. Na zawodników czeka trasa prowadząca przez malowniczy teren Wzgórz Strzelińskich. Na trasie uczestnicy napotkają stromych zjazdy i podjazdy, dlatego wymagane są odpowiednie umiejętności jazdy na rowerze górskim. 

Informacje i zapisy: rajdhenrykow.pro-run.pl

- Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej rozpocznie się 24 czerwca o godz. 11.00. Do wyboru są 2 dystanse: 10 km i 21 km (2 pętle po 10 km+). Dodatkowo, zorganizowany będzie Bieg Krasnala na dystansie ok. 100 m – nie mający charakteru zawodów. Trasa biegu: pagórkowata, o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zostanie dokonana klasyfikacja mieszkańców gminy Ziębice kobiet i mężczyzn, Klasyfikacja Mistrzostw Polski Księży 10 km i 21 km oraz Klasyfikacja Mistrzostw Polski Kleryków 10 km i 21 km. 

Informacje i zapisy: pro-run.pl/bieg-sladem-ksiegi/


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: maraton, bieg, Rajd Rowerowy, Henryków