Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-06-18 13:09
S. Zielińska / KAI

Mława: III Marsz dla Życia i Rodziny ze zbiórką wyprawek dla niemowląt

Ok. 200 osób wzięło udział w III Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 17 czerwca w Mławie w diecezji płockiej, pod hasłem „Polska rodziną silna”.

Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki, licencja: CC BY

W organizację wydarzenia włączył się wiele grup duszpasterskich, działających w mławskich parafiach. Marszowi towarzyszyła zbiórka wyprawek dla niemowląt.

III Marsz dla Życia i Rodziny w Mławie zainaugurowano Mszą św. w kościele parafii Matki Bożej Królowej Polski. Przewodniczył jej wikariusz parafii ks. Jacek Marciniak, a kazanie wygłosił proboszcz parafii Świętej Rodziny ks. kan. Sławomir Kowalski.

Opowiedział w nim o włoskim małżeństwie Chiarze i Enrico Petrillo. Chiara nazywana jest „drugą Berettą-Mollą” i już za życia miała opinię świętej. W wielu kościołach we Włoszech, przez ostatni rok życia dawała świadectwo o stracie już urodzonych dwojga dzieci. Swoje dzieci po urodzeniu rodzice mogli tylko wziąć w ramiona, ochrzcić, a potem pożegnać.

Kaznodzieja zacytował słowa matki o tym, że „liczy się najbardziej dar, jakim jest dziecko, dar życia, a nie czas, jaki się z dzieckiem przeżyje. Pół godziny z Marią i Davidem na rękach było najpiękniejszym czasem w moim życiu”. A kiedy wreszcie urodziła zdrowie dziecko, była chora na nowotwór oka: „Tym razem dla mnie zapadł wyrok. Taka wola Boża. Mam nadzieję, że spotkam się z moimi dwoma aniołkami” - przytoczył jej słowa duszpasterz.

Po wspólnej modlitwie rozpoczął się III Marsz dla Życia i Rodziny, prowadzony przez Mławską Orkiestrę Dętą pod batutą Mirosława Cieślaka. Uczestnicy nieśli flagi z hasłami promującymi rodzinę oraz ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dyrekcja i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej nieśli kilkunastometrową biało-czerwoną flagę.

„Cieszę się, że udało nam się po raz kolejny zorganizować to `Święto Rodzin` jakim niewątpliwie jest nasz marsz. Dla nas wszystkich rodzina ma bardzo dużą wartość. Osobiście cieszę się, że ją mam, że mogę się w niej realizować jako żona i matka” - komentowała Marzena Chodubska, przewodnicząca komitetu organizacyjnego III Marszu dla Życia i Rodziny w Mławie.

W prorodzinnym wydarzeniu uczestniczyło wielu gości m.in. posłowie i politycy. Uczestnicy doszli do parafii Świętej Rodziny, gdzie na placu przy kościele odbył się festyn, podczas którego zaprezentowały się dzieci i młodzież z mławskich szkół i przedszkoli (z Zespołów Szkół nr 1 oraz nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, Przedszkola Dzieciątka Jezus) oraz zespoły taneczne z Miejskiego Domu Kultury, prowadzone przez Annę Chocholską.

Można było też posilić się grochówką, przygotowaną przez strażaków i skosztować ciast upieczonych przez uczniów z Zespołu Szkół nr 2 oraz członków wspólnot działających w mławskich parafiach.

Z okazji marszu w kościołach organizowana była zbiórka wyprawki dla niemowląt. Przyniesione dary np. pieluchy, ubranka, kosmetyki zostaną rozdane potrzebującym rodzinom.

W organizację wydarzenia włączyły się grupy duszpasterskie działające w parafiach: Oaza Rodzin, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Odnowa w Duchu Świętym, Stowarzyszenie „Serce za serce” oraz Bractwo Małych Stópek. Swój wkład miała też dyrekcja i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej, harcerze z drużyny ZHR i Miejski Dom Kultury.

III Marsz dla Życia i Rodziny w Mławie swym patronatem honorowym objął biskup płocki Piotr Libera.

eg / Mława


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: rodzina, pro-life, życie, świadectwo, ochrona życia, Marsz dla Życia i Rodziny, Mława