Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-21 10:25
nc / ks. Paweł Kłys

Misyjne Seminarium Redemptoris Mater – wywiad z ks. Michałem Jaworskim – rektorem

Pośród różnych seminariów, kształcących przyszłych duchownych, są również Seminaria Misyjne Redemptoris Mater. W tym miesiącu w Łodzi rozpoczęło swoją działalność jedno z nich.

W święto św. Mateusza ewangelisty tj. 21 września br. ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś powołał do istnienia Międzynarodowe Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater pod patronatem: Najświętszej Maryi Panny Redemptoris Mater, Patrona Archidiecezji Łódzkiej - św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, czterech Ewangelistów i świętego Anterosa papieża, męczennika. Na urząd rektora tegoż seminarium powołany został związany z Drogą Neokatechumenalną ks. Michał Jaworski.

Seminarium zainaugurowało swoją działalność 3 października, br., a pierwszymi, którzy rozpoczęli swoją formację w Łodzi są klerycy z Polski (3) z Hiszpanii (1) oraz z Włoch (2).

O tym, czym jest Droga Neokatechumenalna, jak wygląda formacja na Drodze, jak to się stało, że w Łodzi powstało drugie w Polsce Seminarium Redemptoris Mater, kto może do niego wstąpić oraz ile trwa formacja, opowiada w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezja Łódzka ks. Michał Jaworski – rektor łódzkiego seminarium misyjnego.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Łódzkiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-21 08:44:31
miniaturka

24-27 października – V Kongres Nowej Ewangelizacji

Pod hasłem „Radość miłości” w Gnieźnie od 24 do 27 października będzie trwał V Kongres Nowej Ewangelizacji.
2019-10-21 09:27:52
miniaturka

Owoce Synodu o Młodzieży w Moskwie

„W naszej diecezji młodych katolików jest bardzo mało, a odległości między parafiami są ogromne, dlatego prawie się nie znamy. Nasza inicjatywa ma pomóc to zmienić” – mówi Oksana Pimenova, koordynatorka otwartego właśnie w Moskwie diecezjalnego centrum młodzieżowego.
2019-10-21 09:39:39
miniaturka

Ukraina: Kościół w okręgach separatystycznych

Choć Ukraina nie należy oficjalnie do krajów misyjnych, to jednak w niektórych miejscach praca Kościoła jest misyjna. Tak jest np. w diecezji charkowsko-zaporoskiej, która obejmuje tereny, gdzie od 2014 roku toczy się konflikt zbrojny.
2019-10-21 10:19:12
miniaturka

Brooklyni, NY - obchody Dnia Dziedzictwa Polskiego

W niedzielę 20 października w konkatedrze pod wezwaniem św.Józefa na Brooklynie odbyła się Msza Święta z racji Dnia Dziedzictwa Polskiego. Jest to już tradycyjne spotkanie Polonii, które się odbywa każdego roku w trzecią niedziele października. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik. W Mszy św uczestniczyli: bp Nicholas DiMarzio, biskup diecezji Brooklyn, bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy diecezji Brooklyn i bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2019-10-21 10:40:36
miniaturka

Brazylijska pobożność podczas wielkiej procesji

W brazylijskim Belém (stolicy stanu Pará) odbyła się największa w świecie katolickim procesja ku czci Matki Bożej z Nazaretu, popularnie nazywanej Królową Amazonii. 4-kilometrową trasę przeszły ponad 2 mln pielgrzymów przybyłych także z innych regionów tego kraju.
2019-10-21 11:00:19
miniaturka

Redemptoris Mater: święcenia kapłańskie w Warszawie

Kard. Kazimierz Nycz udzieli święceń diakonatu trzem alumnom Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego "Redemptoris Mater" w Warszawie. Uroczystość jest zaplanowana na środę 23 października.