Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-12 10:55
JR / Misjonarz na Post

Misjonarzy wspiera już prawie 53 tys. osób. Można dołączyć w każdej chwili!

Trwa ósma edycja akcji „Misjonarz na Post” organizowana przez redakcję „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl. Obecnie misjonarzy wspiera około 53 tys. osób. Nadal można dołączyć!

Autor/źródło: arch. Ribert Ablewicz MSF

Inicjatywa „Misjonarz na Post” cieszy się w tym roku większym zainteresowaniem niż w latach ubiegłych. Uczestniczy w niej już ponad 52 tys. osób.

„Pandemia koronawirusa sprawiła, że akcje, w które włączyć się można nie wychodząc z domu, cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. Zwłaszcza gdy nie wymagają nakładów finansowych” – mówi Zofia Kędziora, koordynatorka akcji.

„Mamy nadzieję, że dzięki kolejnej edycji tej kampanii uda nam się jeszcze bardziej zwrócić uwagę na temat misji. Bo działalność polskich misjonarzy może i powinna budzić podziw. Materiały o ich pracy stale aktualizujemy na portalu misyjne.pl” – komentuje Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl.

Misjonarze dziękuję za okazane wsparcie: „Świadomości, że ktoś daleko, nieznany z imienia, odmawia dziś za mnie modlitwę, pamięta, poświęca odrobinę swojego czasu i serca ogromnie dużo daje” – dodaje s. Filemona Danuta Rapacz, misjonarka z Boliwii.

W tym roku w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19.00 polskiego czasu, na facebookowym profilu akcji (fb.me/misjonarznapost) odbywają się spotkania online z misjonarzami, którzy odpowiadają na pytania.

„Z tygodnia na tydzień liczba uczestników spotkań na żywo z misjonarzami wzrasta. W czasach kiedy nie zawsze słyszymy dobre informacje o Kościele, informacja o działalności misyjnej, w tym edukacyjnej, medycznej, czy rozwojowej, jest bardzo dobrze odbierana przez ludzi” – dzieli się Marcin Wrzos, misjonarz oblat.

Aby wziąć udział w akcji, trzeba wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, w którym należy podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy może wybrać swoją formę duchowego wsparcia wylosowanego misjonarza lub misjonarki. Może to być modlitwa, jakieś wyrzeczenie czy też ofiarowanie cierpienia.

Inicjatywa prowadzona jest przez redakcję oblackiego portalu misyjne.pl i dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Honorowy patronat nad akcją objęli: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Projekt „Misjonarz na Post” wspierają medialnie media katolickie takie jak Opoka, Stacja7, Siódma9, Aleteia.pl, miesięcznik „Misjonarz”, „Gość Niedzielny”, wiara.pl, Papieskie Dzieła Misyjne, TV Trwam, deon.pl, Radio Maryja, Tygodnik Idziemy, Misje Dzisiaj, Tygodnik Niedziela i inne środowiska katolickie. Partnerem tegorocznego „Misjonarza na Post” jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Źródło: Informacja prasowa / Misjonarz na Post

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-12 10:20:55
miniaturka

Amerykańscy biskupi przeciwni finansowaniu aborcji z podatków federalnych

Konferencja Episkopatu Stanów Zjednoczonych wyraziła zaniepokojenie tym, że przyjęty przez senat tego kraju plan ratowania gospodarki pozwoli na finansowanie aborcji z podatków federalnych.
2021-03-12 10:24:17
miniaturka

Dworczyk: otrzymaliśmy informację o zmniejszeniu dostaw szczepionek AstraZeneca

Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy informację o zmniejszeniu dostaw szczepionki firmy AstraZeneca; do końca marca będzie ich o 550 tys. mniej - poinformował w piątek szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
2021-03-12 10:28:56
miniaturka

Od ogłoszenia wyroku TK doszło do ponad 150 ataków na kościoły

Od czasu ogłoszenia wyroku TK ws. aborcji eugenicznej wzrosła liczba ataków na kościoły. Jak podał na Twitterze Wojciech Wybranowski, według Komendy Głównej Policji od 25 października do 2 marca były to aż 152 przypadki.
2021-03-12 12:00:03
miniaturka

Aby troszczyć się o innych, najpierw trzeba zatroszczyć się o siebie!

Troska o siebie nie tylko jest czymś koniecznym w życiu każdego dojrzałego człowieka, ale także świetnie współgra z duchowością chrześcijańską. Pisze o tym Julia Marie Hogan w książce „Najpierw ty! Jak zatroszczyć się o siebie, by móc troszczyć się o innych” (Wydawnictwo eSPe), którą poleca s. Anna Maria Pudełko.
2021-03-12 12:02:24
miniaturka

Bp Marek Solarczyk duszpasterzem Rodziny Szkół Jana Pawła II

Bp Marek Solarczyk został duszpasterzem Rodziny Szkół Jana Pawła II. W Polsce i na świecie jest 1005 placówek oświatowych, których patronem jest papież Polak.
2021-03-12 12:11:36
miniaturka

Kolumbia: profanacja katedry przez grupę feministek

Słowa zdecydowanego potępienia profanacji katedry w Ibagué (Kolumbia), dokonanej 8 marca przez grupę feministek wyraził tamtejszy ordynariusz, arcybiskup Orlando Roa Barbosa. 8 marca, w Dzień Kobiet, grupa feministek zdewastowała katedrę.