Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-28 08:59
AC / Radio Watykańskie

Misjonarz w Kambodży: odczuwa się tu bliskość Boga

Kambodża jest jak Nazaret, gdzie człowiek odczuwa bliskość Boga jakby „przez skórę” – tak włoski misjonarz pracujący od 10 lat w Kambodży pisze w świątecznym liście do kościelnej agencji informacyjnej AsiaNews.

Autor/źródło: Pixabay, disoniador, licencja: CC0

Przyglądając się życiu swojej małej wspólnoty w jednej z kambodżańskich wiosek ks. Luca Bolelli zwraca uwagę, że Jezus też zdecydował się spędzić dzieciństwo i młodość w wiosce, która stała się „szkołą Jego człowieczeństwa”.

„Dla nas, ludzi stale zapracowanych, te trzydzieści długich lat spędzonych przez Jezusa w anonimowości Nazaretu wydaje się być wielką stratą czasu – zauważa misjonarz. – Nawet marketingowo, gdyby nas w porę zapytał, nie omieszkalibyśmy dać Mu mądrych rad, na przykład, żeby urodził się w epoce większej «komunikacji społecznej». Do iluż ludzi na całym świecie mógłby dotrzeć od razu zwykły film opublikowany na You Tube” – zauważa ks. Bolelli, ale przypomina, że Jezus wolał kontakt bezpośredni. „Uczył się w wiosce żyć jak człowiek, aby nauczyć nas ludzi żyć jak Bóg. Stając się człowiekiem uczynił nas tym samym autentycznymi dziećmi Bożymi i braćmi. Uczymy się od siebie nawzajem, pomagając sobie wzajemnie być bardziej ludźmi”. Pracujący w Kambodży misjonarz zaznacza, że po Wniebowstąpieniu Jezus nie pozbawił się człowieczeństwa tak, jak zdejmuje się znoszone ubranie, ale zabrał je ze sobą jako swoje prawdziwe ciało, które na zawsze zjednoczyło człowieka z Bogiem.

lgo/ rv, asianews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-27 17:53:25
miniaturka

Papież: Europa eliminuje ze świąt narodziny Jezusa

„Często ludzkość woli ciemność, ponieważ wie, że światło odsłoniłoby wszystkie te czyny i myśli, z powodu których musielibyśmy się wstydzić i mieć wyrzuty sumienia." - mówił Papież podczas środowej katechezy.
2017-12-27 18:10:18
miniaturka

Benedykt XVI: kard. Müller broni tradycji w duchu Papieża Franciszka

Kapłan, a tym bardziej biskup i kardynał, nigdy nie jest po prostu na emeryturze – napisał Benedykt XVI do kard. Gerharda Müllera, byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary.
2017-12-28 08:17:58
miniaturka

Dziesiątki tysięcy młodych na spotkaniu Taizé w Bazylei

Do 20 tys. wzrosła liczba młodych ludzi pragnących spędzić ostanie dni tego roku na spotkaniu organizowanym przez wspólnotę z Taizé w Bazylei.
2017-12-28 09:37:13
miniaturka

Brazylia: biskupi na święta Bożego Narodzenia

Członkowie Episkopatu Brazylii na czas świąt Bożego Narodzenia skierowali okolicznościowe przesłania do wiernych, zachęcając ich do umacniania chrześcijańskiej nadziei i wiary w obecność Pana Boga, który nie opuszcza człowieka.
2017-12-28 10:12:45
miniaturka

Katolicki i anglikański prymas Irlandii razem na Boże Narodzenie

Katolicki prymas Irlandii abp Eamon Martin i jego anglikański odpowiednik abp Richard Clarke wystosowali wspólne przesłanie bożonarodzeniowe.
2017-12-28 10:41:47
miniaturka

Działalność papieska - kalendarz wydarzeń

Przedstawiamy daty najbliższych wydarzeń - pod koniec 2017 roku i w pierwszych miesiącach 2018 roku.