Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-11-05 14:39
S. Zielińska / Natalia Skrieptow

Misje w Rwandzie: Jak smakują owoce wspólnej pracy

Brat Łukasz Latawiec MIC jedzie na rynek do Ruhengeri, gdzie robi zakupy przed uroczystościami. Opowiada o wspólnocie, którą tworzy obecność i wspólna praca.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich, wspólnota osób świeckich wspierających księży marianów, wyprodukowało pierwszy serial na YouTube o misjonarzach. Poświęcony jest misji księży marianów w Rwandzie, ich parafianom, wierze, modlitwie, codzienności i pomocy, jaka jest udzielana dzięki ludziom dobrej woli, którzy wspierają swych bliźnich.

Zapraszamy do oglądania polskiego serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga”

W odcinku pt. „Niecodzienne zakupy” obserwujemy codzienność parafii w Rwandzie, wspólną pracę i modlitwę kleryków. Jedziemy z misjonarzem bratem Łukaszem Latawcem MIC na rynek do Ruhengeri, gdzie robi zakupy przed uroczystościami.

Serial liczy 12 odcinków, a w każdym z nich przyglądamy się życiu w Rwandzie, towarzyszymy misjonarzom w ich codziennej pracy, oglądamy ich w domu, szkole, na targu i w kościele, słuchamy opowieści księży marianów oraz ich parafian o rodzinie, pracy, łasce Bożej i budowaniu wspólnoty, a także o biedzie, pomaganiu i życiu w cieniu wspomnień o ludobójstwie z 1994 r.

Serial objęty jest patronatem medialnym przez eKAI.pl.

Natalia Skipietrow/Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, Afryka, Rwanda, Księża Marianie, Pomocnicy Mariańscy