Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-23 14:06
AC / KAI

Misje Franciszkańskie z akcją "Podaruj mi trochę światła" w Kenii

W ramach akcji zebrano ok. 2500 sztuk okularów korekcyjnych i słonecznych oraz sprzęt do badania wzroku, które są już w drodze do Kenii.

Autor/źródło: photogenica.pl

14 wolontariuszy - okulistów, optometrystów i pielęgniarek wyruszy pod koniec lipca z misją medyczną "Podaruj mi trochę światła" do Kenii. Na miejscu będą badać wady wzroku wśród dzieci i dorosłych w rejonach, gdzie nie ma dostępu do lekarza specjalisty.

W ramach akcji zebrano ok. 2500 sztuk okularów korekcyjnych i słonecznych oraz sprzęt do badania wzroku, które są już w drodze do Kenii.

Misje Franciszkańskie prowadzą teraz zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem serwisu pomagam.pl na bilety lotnicze i koszty utrzymania 14-osobowej ekipy medycznej. Koszt wyprawy to 50 tys. zł. Specjaliści chcą lecieć do Kenii, by przebadać wzrok i leczyć dzieci w domu dziecka i szkołach prowadzonych przez franciszkańskich misjonarzy.

Jak informują organizatorzy, oprócz biedy, dużych odległości do szkoły czy konieczności pracy od najmłodszych lat, kolejną przeszkodą w podejmowaniu nauki przez dzieci są również nigdy nieleczone wady wzroku.

Dzięki podarowanemu sprzętowi misjonarze planują organizację kolejnych wypraw, by leczenie wzroku było kompleksową pomocą.

pgo, pomagam.pl / Kenia

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-05-23 12:51:33
miniaturka

Papież: apel o modlitwę za katolików w Chinach

W czasie audiencji Papież przypomniał, że jutro obchodzone jest świato Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która szczególnie czczona jest w sanktuarium w Szeszan w Chinach. Przy tej okazji wezwał do modlitwy za tamtejszych katolików.
2018-05-23 13:22:11
miniaturka

Papież: Duch daje nam siłę do bycia solą ziemi i światłem dla świata

Sakramentowi bierzmowania poświęcił Papież dzisiejszą katechezę. Dzięki niemu Chrystus napełnia wiernych swoim Duchem i konsekruje ich na swoich świadków.
2018-05-23 13:46:28
miniaturka

Portugalia: protesty środowisk katolickich przeciw eutanazji

Środowiska katolickie w Portugalii prowadzą różnego rodzaju protesty i akcje sprzeciwu wobec zaplanowanej na koniec maja br. debacie i głosowania w parlamencie nad projektami dotyczącymi legalizacji eutanazji.
2018-05-23 14:52:53
miniaturka

Jasna Góra włącza się w modlitwę w obronie życia przed referendum w Irlandii

Jasna Góra włącza się w wielkie błaganie za Irlandię przed próbą usunięcia prawnej ochrony życia nienarodzonych z konstytucji.
2018-05-23 15:29:54
miniaturka
play

Zielony papież

Czy w encyklice Laudato Si znajdują się wątki z New Age? Czym jest ekologiczne nawrócenie? Kto był "zielonym papieżem"? Mówi o. Stanisław Jaromi OFM Conv.
2018-05-23 15:59:23
miniaturka

Abp Szewczuk – świat zapomniał o wojnie na Ukrainie

O wojnie trwającej na Ukrainie od 4 lat przypomniał także zwierzchnik tamtejszego Kościoła greckokatolickiego w liście do biskupów włoskich dziękując za bliskość i wsparcie.