Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-24 15:58
S. Zielińska / Salve TV

Misja: Niebo. Wspomnienie śp. Helenki Kmieć - transmisja online

Dziś mija 1. rocznica śmierci Helenki Kmieć. Zapraszamy na transmisję na żywo ze spotkania w Warszawie poświęconego pamięci tej wolontariuszki zamordowanej rok temu w Boliwii.

24 stycznia 2018 o godzinie 18:30 w Kościele Św. Anny w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 68, odbędzie się radosne wspomnienie śp. Heleny Kmieć - wolontariuszki z Wolontariatu Misyjnego Salvator, która dokładnie rok temu zginęła w Boliwii, niosąc pomoc dzieciom.

W zaproszeniu na to spotkanie na stronie Wolontariatu Misyjnego Salvator możemy przeczytać:

Pierwsza rocznica naszej kochanej Helenki. Chcemy o niej poopowiadać, o jej pięknym życiu, pełnym Boga, powspominać i wspólnie się pomodlić. Dlatego z tej okazji zapraszamy na czuwanie modlitewne. Będzie wzruszająco i pięknie. Nie zabraknie również śpiewów i muzyki, które dla Helenki były ważne. Dodatkowo opowiemy więcej o Fundacji im. Heleny Kmieć, która niedawno powstała i o programie stypendialnym.


Program obchodów:

- Msza Święta w intencji śp. Helenki Kmieć

- Świadectwo o życiu zmarłej wolontariuszki

- Inauguracja Programu Stypendialnego Fundacji dla dzieci z Boliwii, Zambii i Filipin

- Muzyczne wspomnienie Helenki


Źródło: Karolina Zaremba , Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej; www.wms.sds.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-01-24 15:28:07
miniaturka

NewBorn Trio walentynkowy koncert i randka dla par w Dobrym Miejscu

Ramowy program wydarzenia: 19:00-20:20 koncert NewBorn Trio Małgorzaty Hutek, 20:30-22:00 walentynkowa randka spotkanie z małżeństwem z FPR.pl
2018-01-24 15:33:45
miniaturka

KUL: debata „Reformacja na ławie oskarżonych(?)”

„Reformacja na ławie oskarżonych(?). Debata po Jubileuszu” – to tytuł sesji naukowej, która odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w ramach obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
2018-01-24 15:51:42
miniaturka

Kino dyskusyjne - "Miasto Duchów" na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych w Dobrym Miejscu

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca o. dr Marek Kotyński CSsR, PWTW.
2018-01-24 18:16:46
miniaturka

Papież: dziękuję Panu, bo wszystko przebiegło dobrze

„Dziękuję Panu, bo wszystko dobrze przebiegło: mogłem spotkać Lud Boży pielgrzymujący na tych ziemiach i wesprzeć rozwój społeczny tych krajów” – w ten sposób Papież odniósł się do zakończonej podróży apostolskiej do Chile i Peru.
2018-01-24 18:31:11
miniaturka

Młodzi z Poznania: ŚDM w styczniu? Termin to nie problem!

Styczniowy termin ŚDM nie jest dla nas żadną trudnością. Uczniowie w naszym województwie mają wtedy ferie, a studenci zawsze sobie poradzą - mówi Aleksander Konieczny z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej „Jordan”.
2018-01-24 18:36:11
miniaturka
play

Helenka poszła do Nieba

Czy Kościół czuje się odpowiedzialny za śmierć wolontariuszki misyjnej? Czy śp. Helenka Kmieć zostanie ogłoszona świętą? Co powoduje, że młodzi ludzie wyjeżdżają na misje? - na te pytania odpowiadają goście Tematu Dnia Salve TV.