Strona główna
opoka.org.pl
2020-01-16 11:29
AC / Łukasz Sośniak SJ

Misja Katolicka pomaga ludności dotkniętej pożarami w Australii

Misja Katolicka w Australii mobilizuje swoich darczyńców do wsparcia osób dotkniętych przez pożary.

Autor/źródło: Pixabay, dazu59, licencja: CC0

„Naszym celem jest pomoc cierpiącym za granicą, ale w sytuacji tak wielkiego kataklizmu na miejscu, mamy obowiązek angażować się w sprawy krajowe” – powiedział ks. Brian Lucas, dyrektor tej organizacji.

W tym celu Misja Katolicka poprosiła wszystkich swoich darczyńców, aby przekazywali środki na walkę z pożarami w Australii i pomoc ludności, która ucierpiała w ich wyniku. „Nasi współpracownicy są niezwykle poruszeni cierpieniem mieszkańców terenów objętych pożarami i uważają, że naszym obowiązkiem jest przyjście im z pomocą, choć w normalnych warunkach zajmujemy się głównie wspieraniem misji zagranicznych” – powiedział ks. Lucas.

Misja Katolicka uspokaja, że działania, które podejmuje wobec poszkodowanych w kraju nie spowolnią projektów już rozpoczętych w Afryce, w Azji i na Pacyfiku. „Zapewniamy, że pozostaniemy zaangażowani w pomoc, którą do tej pory prowadzimy na całym świecie” – podkreślił ks. Lucas.

Na kryzys zareagowali także australijscy biskupi. Oprócz zbiórek pieniędzy na całym świecie stworzyli oni narodowy plan pomocy, który obejmie wszystkie wspólnoty katolickie.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-01-16 10:13:21
miniaturka

Kard. Filoni: 2/3 świata nie zna Ewangelii, nie ustawajmy w misji

Podsumowując swą dziewięcioletnią posługę w kongregacji, kard. Filoni zauważył, że jej istotnym elementem były osobiste wizyty w krajach misyjnych, pozwalające utrzymywać bezpośredni kontakt z tamtejszymi Kościołami.
2020-01-16 10:38:50
miniaturka

Coraz więcej pielgrzymów w Ziemi Świętej

Pół miliona katolickich pielgrzymów odwiedziło w ubiegłym roku Ziemię Świętą. Oznacza to wzrost o 10 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Pątnicy pochodzili ze 115 krajów świata.
2020-01-16 10:55:30
miniaturka

Quebec: władze zapowiadają likwidację religii w szkołach

Władze francuskojęzycznej prowincji Kanady chcą wycofać ze szkół zajęcia z etyki i kultury religijnej. Zamiast tego dzieci będą uczęszczać na lekcje wychowania seksualnego, praworządności, demokracji, kultury i obywatelstwa cyfrowego.
2020-01-16 11:49:52
miniaturka

W Obrze odbył się pogrzeb śp. O. Andrzeja Grzesiaka OMI

15 stycznia w Obrze odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. O. Andrzeja Grzesiaka OMI –Syna mikstackiej parafii.
2020-01-16 11:56:48
miniaturka

RPA: zabito belgijskiego kapłana

Zabito belgijskiego oblata, który od 55 lat pracował na misjach w Republice Południowej Afryki.
2020-01-16 12:09:06
miniaturka

Sejm: Magdalena Biejat odwołana z przewodniczenia komisji polityki społ. i rodziny

Posłanka Lewicy Magdalena Biejat została w czwartek odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Na nową przewodniczącą wybrano Urszulę Rusecką (PiS). Głosowanie poprzedziła burzliwa debata i polemiki między parlamentarzystami PiS i Lewicy.