Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-03 07:27
MG / PAP

Minister zdrowia: w środę lub w czwartek po świętach możliwe decyzje dotyczące obostrzeń

Decyzji dotyczących obostrzeń można się spodziewać prawdopodobnie w środę lub w czwartek – wyjaśnił w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Autor/źródło: PAP

Niedzielski w Radiu ZET nawiązał do porannej informacji, którą podał na Twitterze. "Dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13 proc. od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys. wykonanych testów. To kolejny sygnał – po malejącej liczbie zleceń POZ na testy – wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali. Bądźmy odpowiedzialni w te święta!" – napisał rano Niedzielski.


Jak tłumaczył w rozgłośni, by mówić o „przełamaniu trendu” musimy mieć do czynienia z kilkoma dniami z odnotowanymi spadkami. Ponadto okres świąteczny – dodał minister – powoduje „pewne zaburzenia sprawozdawcze”.


„Dopiero w przyszłym tygodniu – ponieważ w poniedziałek mamy święto, to tak naprawdę środa-czwartek – będziemy coś bardziej jednoznacznie w stanie powiedzieć” – podkreślił szef resortu zdrowia.


Zapytany, czy wtedy też podjęte zostaną decyzje dotyczące obostrzeń, które obowiązują do piątku, 9 kwietnia, Niedzielski odparł, że czeka na dane do środy. Dopytywany, czy wtedy można się spodziewać decyzji w tej sprawie, odpowiedział: „Prawdopodobnie tak. Środa-czwartek”.


W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 30 546 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 497 osób. W ubiegły piątek (26 marca) resort zdrowia informował o 35 143 nowych przypadkach i o śmierci 443 chorych.


Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują zaostrzone zasady związane z pandemią. Zamknięte są salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, a także wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m kw. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni. Utrzymane jest też m.in. zamknięcie hoteli i ograniczenie działalności gastronomii do opcji na wynos.(PAP)


Autorka: Agnieszka Ziemska

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-03 11:49:03
miniaturka

Europa w głębi duszy pragnie powrotu Schumana

Schuman miał głęboką świadomość, że ideologia Spinellego to nowa postać komunizmu o znacznie groźniejszych mechanizmach niż ten sowiecki. Tak zwanym konserwatystom w Europie brakuje lidera i są jak owce bez pasterza – przekonuje prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana.
2021-04-03 11:57:14
miniaturka

Chińskie „wojenne wilki” nie słuchają już Zachodu

Lu Shaye, chiński dyplomata we Francji, przypuścił na Twitterze atak, który odbił się echem nawet we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Po serii niewybrednych obelg Paryż stracił w końcu cierpliwość i wezwał Chińczyka „na dywanik”.
2021-04-03 12:18:28
miniaturka

Turyn: specjalne odsłonięcie Całunu transmitowane przez telewizję

Podobnie jak przed rokiem również w tym roku w Wielką Sobotę, 3 kwietnia ma miejsce specjalne odsłonięcie Całunu Turyńskiego. Jak poinformował wiernych metropolita stolicy Piemontu, arcybiskup Cesare Nosiglia nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30
2021-04-03 13:33:28
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Ciemności poranka wielkanocnego wskazują nie tylko na wczesną porę, ale także na atmosferę smutku po śmierci Jezusa. Dziś ciemności te można odnieść do klimatu związanego z czasem epidemii, do klimatu lęku, niepewności, izolacji. Idźmy z Marią Magdaleną do grobu Pana i odkryjmy źródło naszej nadziei!
2021-04-03 13:47:26
miniaturka

Prymas Polski: „Światło zmartwychwstania rozjaśnia naszą drogę”

„On zmartwychwstał i żyje, i chce abyś żył” – mówi Prymas Polski, abp Wojciech Polak w życzeniach na święta Zmartwychwstania Pańskiego
2021-04-03 16:19:38
miniaturka

Abp Kondrusiewicz: nasza ojczyzna przeżywa swój Wielki Piątek

Abp Kondrusiewicz nawiązując do sfałszowanych wyborów prezydenckich i niesłabnących napięć społecznych na Białorusi, wezwał do narodowego pojednania: „zwycięzcą powinna być cała Białoruś, a to jest możliwe tylko w miłosiernym Chrystusie”