Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-16 08:00
MG / PAP

Minister zdrowia: ponad 5 tys. nowych zakażeń; odwrócenie tendencji staje się faktem

Odwrócenie tendencji w przyroście zakażeń koronawirusem staje się faktem; trend jest dodatni - podkreślił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Autor/źródło: PAP

Jak wskazał, wtorkowy wynik - przeszło 5 tys. nowych zakażeń - jest o ponad tysiąc większy niż tydzień temu.

Szef MZ opublikował we wtorek na Twitterze wykres ilustrujący liczbę i dynamikę zakażeń koronawirusem. "Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys. większy niż tydzień temu" - podkreślił.


Niedzielski zwrócił uwagę, że trend dla tygodniowej stopy wzrostu zakażeń jest dodatni po raz pierwszy od połowy listopada, nie licząc, jak to ujął, "anomalii postświątecznej". (PAP)


autorka: Agnieszka Ziemska

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-15 20:31:35
miniaturka

Oświadczenie Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży

Abp Wojciech Polak oświadczył, że niesłychana przewlekłość kościelnego postępowania w sprawie ks. Dymera nie ma żadnego usprawiedliwienia.
2021-02-16 08:40:55
miniaturka

Caritas Francji zapewniła nocleg kilkuset osobom eksmitowanym na mróz przez władze

W wyniku akcji francuskiej policji kilkuset bezdomnych zostało w środku zimy eksmitowanych na bruk z zajmowanego nielegalnie budynku. Na ratunek pospieszyła im miejscowa Caritas
2021-02-16 09:25:36
miniaturka

BGK: ponad miliard zł w 2021 r. na społeczne budownictwo czynszowe (SBC)

Kluczowe zmiany dotyczące programu SBC w ustawie mieszkaniowej to: wyższe granty dla gmin z Funduszu Dopłat, czyli wzrost wsparcia finansowego z 20 do nawet 35 proc. kosztów inwestycji i możliwość pozyskiwania przez gminy współpracujące z inwestorami środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.
2021-02-16 09:53:37
miniaturka

Model matematyczny uwzględniający mutacje wirusa, pomaga przewidzieć przebieg pandemii

Kluczem do tego modelu jest tzw. „efekt pamięci”. Bierze on pod uwagę nie tylko tempo zmian w określonym czasie, ale także to, jak do tej pory kształtował się przebieg zachorowań. Dzięki temu można przewidzieć, rozwój epidemii.
2021-02-16 10:02:47
miniaturka

„Pogłębiarka” - pierwsza polska aplikacja do chrześcijańskiej medytacji

Pogłębiarka to pierwsza polska aplikacja do medytacji chrześcijańskiej, w której znajdziemy codzienne medytacje Pisma Świętego, ignacjański rachunek sumienia, medytacje tematyczne oraz kursy rozwojowe.
2021-02-16 10:10:33
miniaturka

Wiceminister Paweł Jabłoński: pomagamy polskim przedsiębiorcom

Najbardziej perspektywiczny jest sektor rolny, ale też zaawansowane technologie w dziedzinie oprogramowania. Polską specjalnością są drony i meble, ale też m.in. farmaceutyki, odnawialne źródła energii i systemy zarządzania energią – wskazuje wiceminister Paweł Jabłoński w rozmowie z Januszem Grobickim.