Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-03 11:28
mk / PAP

Minister zdrowia: chyba można powiedzieć, że pandemia jest pod kontrolą

Chyba można to coraz odważniej powiedzieć: wchodzimy w taki okres, gdzie pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u blisko 6,8 tys. osób.

Autor/źródło: PAP

Szef resortu zdrowia pytany był w środę w Polskim Radiu 24 o ocenę aktualnej sytuacji epidemicznej.

„Powoli i chyba można to coraz odważniej wypowiadać: wchodzimy w taki okres, gdzie pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą, bo liczba zachorowań waha się ostatnimi czasy w przedziale mniej więcej 5 tysięcy z kawałkiem średnio tygodniowo. Mam już dzisiejsze dane. Mamy dzisiaj nieco większy wynik, bo jest blisko 6,8 tys. zachorowań” – poinformował. Jednocześnie zaznaczył, że środa jest tym dniem w tygodniu, kiedy jest najwyższa liczba zachorowań.

We wtorek resort zdrowia podał, że ostatniej doby potwierdzono 4326 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej przypadków w województwie mazowieckim – 596, najmniej w opolskim – 55. W wyniku COVID-19 zmarły 253 osoby. Łącznie od marca 2020, gdy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, zakażenie wykryto u 1 520 215 osób, z których 37 476 zmarło.

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-03 10:52:45
miniaturka

Św. Jan z Avila – to nie św. Jan od Krzyża!

Decyzją papieża Franciszka wspomnienie św. Jana z Avila, ogłoszonego przed 9 laty Doktorem Kościoła, będzie obchodzone w całym Kościele powszechnym 10 maja. Niestety sam święty nie jest jeszcze dostatecznie znany, a wielu myli go ze św. Janem od Krzyża
2021-02-03 11:10:11
miniaturka

Klecha, który coś wie

„Naszym podstawowym zadaniem jest zapewnienie dziecku ciepła, ma je nie boleć i ma mieć bliskie osoby przy sobie” – mówi o. dr Filip Buczyński OFM, założyciel i prezes Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. „Gdy odejdzie do Nieba, jego rodzicom oferujemy dalej naszą pomoc” – dodaje.
2021-02-03 11:25:03
miniaturka

Używanie plastikowych słomek gorsze moralnie niż aborcja? Chuck Norris komentuje

Wg badań przeprowadzonych w Kanadzie 51 proc. osób uważa, że używanie plastikowych słomek jest zawsze lub zwykle złe moralnie. Tylko 26 proc. myśli tak o aborcji. „To szalone, co współcześni ludzie cenią bardziej niż życie” – napisał Chuck Norris.
2021-02-03 11:44:49
miniaturka

Rada Medyczna: szczepionka AstraZeneca dla nauczycieli poniżej 60 lat

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje szczepienie osób zakwalifikowanych w Narodowym Programie Szczepień do grupy Ic, m.in. nauczycieli poniżej 60 lat, preparatem firmy AstraZeneca – wynika ze stanowiska RM, przekazanego w środę PAP.
2021-02-03 12:08:27
miniaturka

Emigracyjna droga Pani Anieli Zychowicz

Aniela Zychowicz z domu Wawrzyńczyk urodziła się 13 listopada 1930 roku w osadzie Turna (obecnie Białoruś). W 1940 roku wraz z rodziną została wywieziona do Rosji. Następnie poprzez Uzbekistan dostała się do obozu polskiego w Indiach w Valivade, gdzie przebywała 5 lat. W 1948 roku przybyła do Anglii. Założyła rodzinę, wraz ze swoim mężem i dziećmi na kilka lat wyemigrowała do Kolumbii, prowadziła tam aktywną działalność na rzecz integracji Polonii. W Wielkiej Brytanii była mocno zaangażowana w harcerstwo, tworzenie szkoły polonijnej w Sheffield oraz działalność Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Londynie, którego wieloletnim prezesem był jej mąż. Obecnie Pani Aniela mieszka w Walii, w Penrhos.
2021-02-03 12:41:59
miniaturka

Disney walczy z rasizmem, blokując własne filmy. Jak oceniać filmowe treści sprzed lat?

Disney ogranicza dostęp dzieci do filmów, które „utrwalają rasistowskie stereotypy”. Jak powiedział Piotr Gociek: „Mówi się, że mamy to, co kiedyś powstało, oceniać wedle dzisiejszych standardów, a przecież powinniśmy oceniać wg tamtejszych standardów z czasów, gdy dzieła te powstawały”.