Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-05-10 12:59
AC / Domy Serca

Miłosierdzie to droga. Debata

Księgarnia na Miodowej oraz fundacja Domy Serca serdecznie zapraszają na debatę zatytułowaną "Miłosierdzie to droga".

"Miłosierdzie to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję, że będziemy kochani na zawsze, pomimo ograniczenia, jakim jest nasz grzech". /Papież Franciszek, "Misericordiae vultus"/

Księgarnia na Miodowej oraz fundacja Domy Serca serdecznie zapraszają na debatę zatytułowaną "Miłosierdzie to droga".

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są współczesne oblicza miłosierdzia, jak można realizować miłosierdzie we własnym życiu, jakie oblicze ma miłosierdzie w sztuce oraz jak temat współczucia i miłosierdzia realizują misjonarze z Domów Serca, przyjdź na spotkanie!

Prelegenci postarają się spojrzeć na temat miłosierdzia z różnych punktów widzenia. Na czym faktycznie ono polega i w jaki sposób jest ukazywane. Czy rzeczywiście jest większe od sprawiedliwości? Czy miłosierdzie, współczucie i litość to to samo, tylko pod inną nazwą?

Debata odbędzie się 8 czerwca 2019 r., o godz. 12:00, w Księgarni na Miodowej, ul. Miodowa 17/19 w Warszawie.

O organizatorze: Domy Serca to międzynarodowa organizacja katolicka, która proponuje świeckim wyjazd na wolontariat misyjny do jednego z 40 domów zlokalizowanych w 26 krajach świata. Każdy Dom Serca umieszczony jest w dzielnicy biedy danego miasta, a zadaniem wolontariuszy jest współdzielić życie jej mieszkańców oraz nieść współczucie i pocieszenie wszystkim samotnym, chorym i pozbawionym nadziei.
Więcej informacji: www.domyserca.pl

źródło: Domy Serca


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: debata, Domy Serca, Fundacja Domy Serca, Księgarnia na Miodowej, Miłosierdzie to droga