Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-26 13:31
AC / luk / KAI

Miłość to nie przygoda. Ma smak całego człowieka

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie organizuje konkurs literacki pod hasłem „Miłość to nie przygoda. Ma smak całego człowieka”. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.

Autor/źródło: Pixabay, _Alicja_, licencja: CC0

Zadaniem uczestników jest napisanie w dowolnej formie literackiej (eseju, reportażu, wiersza, opowiadania czy felietonu) swoich przemyśleń odnośnie hasła przewodniego konkursu. Inicjatywa ma pobudzić młodsze pokolenia do rozważań nad tym, czym jest miłość i jak można ją zdefiniować.

„Celem konkursu jest pogłębienie refleksji nad tak ważnym tematem, jakim jest miłość ludzka. We współczesnej kulturze, gdzie młodzież ma tak wiele opcji wyboru, ważne jest, aby właściwie zdefiniować pojęcie miłości oraz uzasadnić swoją definicję” - tłumaczą organizatorzy.

Pisemne rozważania (maksymalnie 8 tys. znaków) wraz z danymi autora należy nadesłać pocztą (Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków) lub mailowo (magdalena.siemion@idmjp2.pl).

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.idmjp2.pl.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-26 12:39:59
miniaturka

Dzień Dobrego Łotra. Kim był Dobry Łotr?

26 marca wspominamy Świętego Dobrego Łotra. Był on jednym z dwóch łotrów, którzy wisieli na krzyżach obok krzyża Jezusa. 26 marca to także Dzień Modlitw za Więźniów.
2019-03-26 12:44:13
miniaturka

Kościelny Inspektor Ochrony Danych z wykładem u Sióstr Albertynek

16 marca 2019 r. na zaproszenie Sióstr Albertynek wykład o ochronie danych osobowych w działalności podmiotów kościelnych wygłosił Kościelny Inspektor Ochrony Danych.
2019-03-26 12:59:55
miniaturka

Bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych w działalności Kościoła katolickiego

W dnia 21-23 marca 2019 r. w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem odbyło się szkolenie „Bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych w działalności Kościoła katolickiego”.
2019-03-26 14:13:30
miniaturka

Bp Greger odwiedził osadzonych w „Dniu Dobrego Łotra”

Przebaczenie i darowanie doznanych krzywd jest chrześcijańskim obowiązkiem - przypomniał bp Piotr Greger, który 26 marca odwiedził skazanych przebywających w bielskim oddziale zewnętrznym Zakładu Karnego.
2019-03-26 14:49:48
miniaturka

Papież o poczuciu humoru: to postawa najbliższa łaski Boga!

Papież zachęcił zebranych na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, aby nie zagubili swojej młodości, poczucia humoru. To jest postawa najbliższa łaski Boga.
2019-03-26 15:16:56
miniaturka

Archidiecezja wrocławska wspiera działania na rzecz jakości powietrza

W kościołach archidiecezji wrocławskiej wierni otrzymają specjalnie przygotowane ulotki informujące o możliwości wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Księża będą także zachęcać do skorzystania z porad doradców energetycznych.