Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-03 11:15
AC / Telewizja Polska S.A

Miłość i puste słowa. Wzruszający film wiosną w TVP!

To intymna opowieść o miłości na przekór cierpieniu, złości i bezsilności w obliczu nieuleczalnej, wyniszczającej choroby Alzheimera.

W kwietniu na antenie TVP1 widzowie będą mogli obejrzeć niezwykły dokument „Miłość i puste słowa”, którego koproducentem jest Telewizja Polska. To intymna opowieść o miłości na przekór cierpieniu, złości i bezsilności w obliczu nieuleczalnej, wyniszczającej choroby Alzheimera. Film prezentowany będzie także podczas prestiżowej konferencji INPUT 2019 w Bangkoku.

„Miłość i puste słowa” to dramat wieloletniego małżeństwa, które musi zmierzyć się z nieuchronnością odchodzenia w niepamięć. Czy odnajdą się w rzeczywistości, w której nie ma miejsca dla starych ludzi? Czy on zdoła przeprowadzić żonę przez doświadczenie choroby, tak, by oszczędzić jej niepotrzebnego lęku?

Bohaterami pełnometrażowego filmu dokumentalnego w reżyserii Katarzyny Imielskiej są Adam i Wanda, wieloletnie małżeństwo. On jest zdrowy, ona choruje na Alzheimera. Filmowa historia rozpoczyna się, gdy stan kobiety gwałtownie się pogarsza, a jej niepamięć staje się coraz bardziej dojmująca. Adam sam opiekuje się żoną. Codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Myje, karmi, zmienia pieluchy. I ciągle przypomina o dawnym życiu. Pokazuje stare, amatorskie filmy z ich przeszłości, a na nich ich samych. Młodych, zakochanych. Wierzących w szczęśliwą przyszłość. Wspólną przyszłość. Adam postanowił, że nie odda Wandy. Po prostu. Na przekór temu, że jego życie staje się piekłem. Wbrew radom lekarzy i rodziny. Postanowił, że nie zrobi tego nawet wtedy, gdy ona zapomni jego imię. Wie, że jej oczy zawsze szukają jego. Czy zdoła wypełnić swoje przyrzeczenie?

Film został zakwalifikowany przez międzynarodowe jury do pokazu podczas INPUT 2019 w Bangkoku. To największa i najbardziej prestiżowa programowa konferencja telewizji publicznych z całego świata,  która co roku organizowana jest przez nadawców publicznych z różnych krajów świata. Film dokumentalny „Miłość i puste słowa” jest jedyną polską pozycją na tegorocznym INPUT i będzie prezentowany obok 80 innych audycji kilkudziesięciu telewizji publicznych ze wszystkich kontynentów.


Realizatorzy filmu:

Małgorzata Imielska – reżyser, scenarzysta

Barbara Ławska – producent i kierownik produkcji Studia Filmowego KRONIKA

Maciej Kozłowski – autor zdjęć

Aleksander Musiałowski – kompozytor, muzyk, reżyser dźwięku

Marek Napiórkowski – kompozytor

 

MIŁOŚĆ I PUSTE SŁOWA, TVP1, 24 kwietnia 2019, godz. 22:25


źródło: Dział Public Relations, Biuro Spraw Korporacyjnych, Telewizja Polska S.A

video: TRAILER filmu - Alzheimer Universal - youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-03 06:17:14
miniaturka

Katolicka szkoła im. św. Rodziny w Legnicy ma nowy budynek

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny w Legnicy zmienia swoją siedzibę. Od poniedziałku (4 marca) dzieci uczyć się będą w nowym budynku.
2019-03-03 06:20:21
miniaturka

Legnica. Diecezjalny etap Olimpiady Teologicznej

35 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w diecezjalnym etapie ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”.
2019-03-03 10:39:16
miniaturka
play

Wystartowały Kilometry Dobra! Akcję wspiera m.in. zespół Perfect

Caritas Diecezji Siedleckiej już po raz 4. bierze udział w międzynarodowej kampanii dobroczynnej „Kilometry Dobra”.
2019-03-03 11:50:28
miniaturka

Abp Skworc zaprasza do udziału w Dniu Modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego

Metropolita katowicki zaprasza w najbliższy piątek do szczególnej modlitwy w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin. W ten sposób odpowiada na apel papieża Franciszka oraz postanowienie KEP.
2019-03-03 12:18:11
miniaturka

Bp Tyrawa: dzisiaj przychodzi nam zderzyć się ze światopoglądem ateistycznym

„Dzisiaj przychodzi nam zderzyć się ze światopoglądem ateistycznym, zsekularyzowanym, który odrzuca Boga i chce zniszczyć Kościół” – napisał w dorocznym liście na Wielki Post bp Jan Tyrawa.
2019-03-03 18:10:34
miniaturka

Papież na Anioł Pański: językiem można zniszczyć rodzinę, szkołę, miejsca pracy!

Językiem można zniszczyć rodzinę, szkołę, miejsca pracy, miejsca naszego zamieszkania. Pomyślmy – czy mówię źle o innych? Łatwiej mi zobaczyć słabości drugiego, czy swoje? Pomyślmy o tym i poprawiajmy się – zachęcał Papież przed modlitwą „Anioł Pański”.