Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-22 08:37
S. Zielińska / Krzysztof Ołdakowski SJ

Milion kilometrów przeciwko nienawiści

Marsz długości miliona kilometrów w towarzystwie migrantów i uchodźców, jako wyraz solidarności oraz znak nadziei dla wielu milionów ludzi zmuszonych do opuszczenia własnych domów, to nowa inicjatywa Caritas Internationalis.

Autor/źródło: Judgefloro - commons.wikimedia.org/wiki/File:FvfMetroManila9848_22.JPG, licencja: CC BY-SA 3.0

Marsz został podjęty w ramach programu: „Dzielmy z innymi podróż” (Share the Journey).

Kard. Luis Antonio Tagle, przewodniczący Caritas Internationalis wzywa, aby w ten symboliczny sposób przyczyniać się do burzenia murów nienawiści i strachu, które dzielą oraz budzić nadzieję w sercach ludzi poszukujących godnego miejsca na ziemi. To sposób na budowanie bliższych relacji i rozwijanie „kultury spotkania”. Nadzieja jest bodźcem, aby móc dzielić wędrówkę. Filipiński hierarcha wraz z grupą biskupów i osób z różnych części świata w ramach tej akcji przeszli w niedzielę rano z rzymskiej dzielnicy Trastevere na Plac św. Piotra.

Kampania pod hasłem: „Dzielić z innymi podróż” trwa dwa lata. Inicjatywę zainicjował Papież Franciszek ponad rok temu, 27 września 2017 roku. Odbywa się w 160 krajach połączonych siecią Caritas, przy wsparciu instytucji ekumenicznych oraz ONZ.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, migranci, kard. Louis Tagle, uchodźcy, Caritas Internationalis