Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-25 13:42
AC / Szkoły SPSK ŁÓDŹ/archidiecezja.lodz.pl

Milion dzieci modli się na różańcu! Uczniowie modlą się o pokój na świecie

Po raz kolejny dzieci z wielu krajów świata modliły się na różańcu w intencji pokoju w ramach międzynarodowej akcji modlitewnej “Milion dzieci modli się na różańcu”. W Polsce akcję tę koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Autor/źródło: pixabay, Bairyna, licencja: CC0

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”.

To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szensztackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

W tym roku szkolnym tę akcję modlitewną podjęły szkoły prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. W łódzkich szkołach Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, mających siedzibę w budynku przy ulicy Nałkowskiej 2, przygotowania spotkania modlitewnego podjął się pan dyrektor Marek Woźniak.

18 października o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej zgromadziło się ponad 400 uczniów z trzech szkół: Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. Błogosławionych Dzieci z Fatimy, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty i Technikum SPSK im. Świętej Faustyny Kowalskiej. Różaniec prowadził ojciec Tomasz Szok – franciszkanin – opiekun duchowy szkół. Dzieci i młodzież bardzo chętnie angażowały się w modlitwę. Wspólnota szkolna błagała Matkę Bożą o wyproszenie pokoju na świecie.

Z tej okazji Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich podarowało młodszym uczniom szkoły książkę „Wszystko o... różańcu”.

W Katolickiej Szkole Podstawowej SPSK w Łodzi modlitwa różańcowa jest żywa. Patronami szkoły podstawowej są Święte Dzieci z Fatimy, którym Matka Boża poleciła modlić się o pokój dla całego świata. Realizując Jej prośbę, modlimy się na różańcu. Codziennie w październiku na porannym spotkaniu odmawiamy jedną tajemnicę różańca. Na pamiątkę ślubowania nowi uczniowie dostają Pismo Święte i różaniec. Już od kilku lat prowadzone jest w niej Szkolne Koło Różańcowe. Na jednej z przerw chętne dzieci i młodzież z różnych klas i szkół gromadzą się w kaplicy szkolnej i odmawiają dziesiątek różańca. Uczestniczą w tej modlitwie dyrektorzy szkół Ewa i Marek Woźniak, którzy od początku prowadzą to koło. Dzieci dostają też specjalne książeczki, w których umieszczają naklejki – znak obecności na różańcu.

Mamy nadzieję, że 18 października na stale będzie w naszych szkołach jako dzień modlitwy różańcowej o pokój na całym świecie.

Szkoły SPSK ŁÓDŹ

źródło: archidiecezja.lodz.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-25 11:45:36
miniaturka

o. Marcin Magdziarz przeorem klasztoru św. Alberta Wielkiego

Bracia dominikanie z Konwentu św. Alberta Wielkiego we Fryburgu (Szwajcaria) wybrali swoim przeorem Polaka - o. Marcina Magdziarza.
2019-10-25 12:24:09
miniaturka

Jasna Góra trwa w oczekiwaniu na beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze” a także nocne czuwanie modlitewne przygotowujące do tego ważnego dla nas, Polaków, wydarzenia.
2019-10-25 13:26:28
miniaturka

Wioski Dziecięce SOS: 1,5 mln dzieci rocznie pozbawiane wolności

Każdego roku około 1,5 miliona dzieci jest pozbawianych wolności. Poinformowała o tym 23 października w Monachium organizacja Wioski Dziecięce SOS uczestnicząca w przygotowaniu raportu ONZ w tej sprawie.
2019-10-25 13:57:41
miniaturka

Promocja kolejnego tomu Biblii Aramejskiej

Wśród najnowszych zapowiedzi wydawniczych Wydawnictwa Gaudium jest "Targum Neofiti 1: Księga Kapłańska" autorstwa ks. prof. Antoniego Troniny. Publikacja ukazuje się jako t. 3 w serii Biblia Aramejska zainicjowanej przez ks. prof. Mirosława S. Wróbla.
2019-10-25 14:21:34
miniaturka

Konferencja "Młodzi nas potrzebują - o sztuce wychowania"

19 listopada 2019 r. w Sali Konferencyjnej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się konferencja "Młodzi nas potrzebują - o sztuce wychowania", którą organizuje Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
2019-10-25 14:38:37
miniaturka

Warszawa: odsłonięto pomnik Wojciecha Korfantego

Pomnik Wojciecha Korfantego, dyktatora III Powstania Śląskiego i jednego z ojców polskiej niepodległości, odsłonięto dziś w Warszawie.