Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-18 08:11
nc / BP AK

Milion dzieci modli się na różańcu

W piątek, 18 października o godzinie 9.00 przypada 14 edycja międzynarodowej kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu”.

Autor/źródło: Za zgodą właściciela

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. Była to odpowiedź na prośbę św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szenstackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

W obliczu napięć i wciąż niestabilnej sytuacji w wielu krajach, ważne jest byśmy podejmowali trud uchronienia Świata od zagłady właśnie przez modlitwę. Matka Boża wielokrotnie prosiła o modlitwę różańcową dzieci – w Lourdes, Fatimie i polskim Gietrzwałdzie. Modlitwa różańcowa ma przecież ogromna moc, wystarczy wspomnieć o wielkich zwycięstwach różańcowych – bitwa pod Lepanto, bitwa pod Chocimiem, obrona Wiednia przez Jana III Sobieskiego czy Cud nad Wisłą.

Zachęcamy dorosłych do umożliwienia dzieciom wzięcia udziału w kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”, by mogły wesprzeć dzieci z całego świata we wspólnej modlitwie.

Zapraszamy do modlitwy różańcowej wszystkie dzieci oraz Dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, Dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, rodziców i dziadków z dziećmi przebywającymi pod ich opieką w domach, dzieci i młodzież przebywającą na oddziałach szpitalnych wraz z opiekunami, dzieci i opiekunów w domach dziecka.

W Polsce tą akcję koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Na stronie organizacji www.pkwp.org.

Czy w tym roku uda się zgromadzić milion dzieci modlących się na różańcu i wyprosić u Matki Bożej pokój na Świecie?

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-17 21:20:14
miniaturka

Przeraża cię współczesny świat? Sięgnij po różaniec!

Modlitwa różańcowa przenosi nas do serca Ewangelii. To lekarstwo na wiele problemów współczesnego świata – pisze redaktor naczelna „Our Sunday Visitor”, Gretchen Crowe.
2019-10-17 21:24:41
miniaturka
play

Pośrednik Dobra cz.2

Pośrednik Dobra' to stanowisko, które powstało z inicjatywy przedsiębiorcy, a służy systemowej pomocy ludziom w potrzebie. To dobroć serca wyrażona językiem biznesu.
2019-10-18 06:15:24
miniaturka

Pielgrzymi dla Przylądka Nadziei

27 tysięcy złotych – taką sumę zebrano podczas pielgrzymki na Górę Górzec w Męcince (diecezja legnicka). W poniedziałek 14 października proboszcz parafii ks. Marek Kluwak wraz z przedstawicielami rady parafialnej przekazał darowiznę dla Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu.
2019-10-18 08:21:35
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: Kościół nie jest przeciwny odpowiedzialnej edukacji seksualnej

Kościół katolicki nie jest przeciwny odpowiedzialnej edukacji seksualnej. W ramach kursów dla przyszłych małżonków prowadzone są zajęcia podejmujące również tematy dotyczące życia seksualnego i odpowiedzialnego rodzicielstwa.
2019-10-18 08:32:17
miniaturka

Spotkali się księża odpowiedzialni za ruchy i stowarzyszenia katolickie

W jaki sposób ruchy i stowarzyszenia katolickie mogą przyczynić się do tego, aby ludzie na nowo odkryli wartość Kościoła – to główny temat spotkania księży odpowiedzialnych w poszczególnych diecezjach za ruchy i stowarzyszenia.
2019-10-18 08:59:39
miniaturka

Ks. Rezende: Indianie mogą żyć pełnią Ewangelii i nauczania Kościoła

Dobrze prowadzona inkulturacja i docenienie miejscowych tradycji jest jednym z warunków budzenia powołań wśród ludności tubylczej. Wskazuje na to ks. Justino Sarmento Rezende, który na synodzie jest jedynym kapłanem wywodzącym się z ludności tubylczej Amazonii.