Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-07 08:45
Małgorzata Strzelec / s. Sylwia Kanak

Mikstackie Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają

W najbliższą sobotę, 13 października, Duchowe Córki św. abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego zapraszają dziewczęta na dzień skupienia.

Zaproszenie na dzień skupienia
Autor/źródło: Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi

Zastanawiasz się co będziesz robiła w sobotni dzień, jak go spędzisz.  Może skorzystasz z propozycji i zaproszenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które  zapraszają dziewczęta do swego Domu Zakonnego w Mikstacie przy ulicy Kaliskiej  na dzień skupienia. Zobacz, jaki piękny dzień wybrały Siostry na ten czas pogłębiania więzi z Jezusem i Jego  Matką. Dzień Fatimski w miesiącu różańcowym  i hasło dnia skupienia „ Maryja i ja”. Czy może być piękniejszy wzór życia dla młodej dziewczyny niż Maryja?

Podczas dnia skupienia będzie czas na wspólne rozważanie tajemnic różańca, śpiew, lekturę  i dzielenie się słowem Bożym. Nie zabraknie oczywiście czasu na poznawanie siebie. Jeśli czujesz potrzebę  indywidualnej rozmowy z siostrami, chętnie Cię wysłuchają.  Jest październikowy czas, różańcowy czas, więc jeśli będziesz chciała Siostry pokażą Ci, jak można własnoręcznie zrobić  różaniec. Są mistrzyniami w ich  wyplataniu ze sznurka.

Początek dnia skupienia o godz. 11:00 zakończenia o 16:30.

                                                                                                       Przyjdź… przyjedź… Siostry zapraszają i czekają

                                                                                                      Nie tylko Siostry czekają… Czeka jeszcze KTOŚ…Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-07 07:38:44
miniaturka

Bp Florczyk na Synodzie: Sport i wiara potrzebują siebie nawzajem

Sport i wiara potrzebują się nawzajem, aby kształtować umysł, ciało i ducha, tak aby uformować całego człowieka jako osobę – powiedział podczas Synodu bp Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Sportu.
2018-10-07 07:50:29
miniaturka

Komunikat Stolicy Apostolskiej w sprawie McCarrica

Wnioski z dochodzenia badającego nadużycia, których dopuścił się były kard. Theodor McCarrick zostaną podane do publicznej wiadomości po dokładnym zbadaniu sprawy. Nie będzie żadnego tolerowania nadużyć oraz ukrywania ich – czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej.
2018-10-07 08:26:12
miniaturka

Polska młodzież odkrywa w Rzymie Kościół i synod

Miłosierdzie dzieje się tu i teraz. Jesteśmy posłani do tych, którzy mieszkają tuż obok, za ścianą – mówił kard. Konrad Krajewski w czasie spotkania z polską młodzieżą, która w Rzymie towarzyszy ojcom synodalnym specjalną modlitwą.
2018-10-07 08:43:25
miniaturka

Biskupi na Dzień Papieski: potrzeba ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę

„Współcześnie [istnieje] zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem” – te słowa św. Jana Pawła II cytują biskupi w liście zapowiadającym XVIII Dzień Papieski.
2018-10-07 09:28:31
miniaturka

Relikwie Rycerza Bożego Grobu w Krzeszowie

Relikwie jedynego świeckiego błogosławionego Rycerza Grobu Pańskiego trafiły do Krzeszowa.
2018-10-07 12:07:27
miniaturka

Papież: ojcowie synodalni powinni szukać odpowiedzi

Późnym popołudniem Papież Franciszek i ojcowie synodalni spotkali się w Auli Pawła VI z młodzieżą. Hasłem tego wydarzenia były słowa: „Dla nas. Zjednoczeni, solidarni, twórczy”.