Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-01 18:16
S. Zielińska / Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Miechowski Ekonomik zaprasza na afrykańskie pączki i ciasta. Wspiera misje w RCA

Koło misyjne działające przy Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie oraz wolontariusze serdecznie zapraszają na V edycję akcji misyjnej pt. "Wyślij Pączka do Afryki”.

Pączki i ciasta smażone i pieczone przez naszych uczniów i nauczycieli będzie można nabywać w dniach 7 i 8 lutego (najbliższa środa i czwartek) w godz. od 9:00 do 14:00 na parterze szkoły przy ul. Racławickiej 23 w Miechowie.

Równowartość jednego "afrykańskiego pączka" to 2 zł i jest to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Dochód z akcji w całości będzie przeznaczony na pomoc dla głodnych oraz niepełnosprawnych dzieci w Republice Środkowej Afryki oraz na budowę szkół, przedszkoli i kaplic.

Parafia przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie objęła to szlachetne dzieło swoim honorowym patronatem. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną pomoc. 

Zapraszamy również w tłusty czwartek - 8 lutego na salę gimnastyczną szkoły na uroczystą akademię i spotkanie z ks. kan. Łukaszem Zygmuntem, Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej. 


Źródło: Bazylika Grobu Bożego w Miechowie


Podziel się tym materiałem z innymi: