Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-01 18:16
S. Zielińska / Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Miechowski Ekonomik zaprasza na afrykańskie pączki i ciasta. Wspiera misje w RCA

Koło misyjne działające przy Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie oraz wolontariusze serdecznie zapraszają na V edycję akcji misyjnej pt. "Wyślij Pączka do Afryki”.

Pączki i ciasta smażone i pieczone przez naszych uczniów i nauczycieli będzie można nabywać w dniach 7 i 8 lutego (najbliższa środa i czwartek) w godz. od 9:00 do 14:00 na parterze szkoły przy ul. Racławickiej 23 w Miechowie.

Równowartość jednego "afrykańskiego pączka" to 2 zł i jest to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Dochód z akcji w całości będzie przeznaczony na pomoc dla głodnych oraz niepełnosprawnych dzieci w Republice Środkowej Afryki oraz na budowę szkół, przedszkoli i kaplic.

Parafia przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie objęła to szlachetne dzieło swoim honorowym patronatem. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną pomoc. 

Zapraszamy również w tłusty czwartek - 8 lutego na salę gimnastyczną szkoły na uroczystą akademię i spotkanie z ks. kan. Łukaszem Zygmuntem, Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej. 


Źródło: Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-02-01 14:48:51
miniaturka

Papież u św. Marty: pamiętać o nieuchronności śmierci

Myśl o śmierci chroni nas przed złudzeniem, że jesteśmy władcami czasu – mówił Papież podczas porannej Eucharystii w Domu św. Marty. Śmierć jest faktem, śmierć jest dziedzictwem, śmierć jest pamięcią – dodał Franciszek.
2018-02-01 15:17:53
miniaturka

Skauting jako narzędzie ewangelizacji

Skauting w świecie katolickim nie jest sam w sobie celem. Jest bardzo skuteczną metodą wychowawczą, natomiast jego celem jest ewangelizacja. - mówi ks. prof. Bogusław Migut naczelny duszpasterz Federacji Skautingu Europejskiego.
2018-02-01 15:52:11
miniaturka

Licheń. Odpust ku czci św. Doroty

Św. Dorotę, dziewicę i męczennicę, będą wspominać wierni, którzy w dniu 6. lutego udadzą się na uroczystości odpustowe do licheńskiego kościoła parafialnego.
2018-02-01 18:41:15
miniaturka

Wirtualne spacery po miejscach kultu Maryjnego

Z inicjatywy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, powstał nowy portal www.szlak.maryjny.pl umożliwiający wirtualne zwiedzanie sanktuariów Maryjnych.
2018-02-01 23:20:46
miniaturka

Bp Bryl: prawo Boże jest drogą do szczęścia i pomyślności

- Prawo Boże jest drogą do szczęścia i pomyślności. Pokazujmy młodemu pokoleniu przykazania, jako drogę, którą warto pójść, a nie jako coś co krępuje i ogranicza – mówił bp Damian Bryl w Kaliszu.
2018-02-02 07:35:31
miniaturka

Posługa Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Mikstacie

Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi od prawie stu lat posługują w mikstackiej parafii.Światowy Dzień Życia Konsekrowanego jest okazją do dziękczynienia za ich ofiarną, pokorną posługę.