Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-08 14:15
mk

Miasto, które nigdy nie śpi, zasługuje na kaplicę, która nigdy się nie zamyka

Na Manhattanie powstanie kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Do tej pory jeden z najgęściej zaludnionych i najbardziej wpływowych obszarów w całych Stanach Zjednoczonych nie miał bowiem takiego miejsca. Prace mają ruszyć wczesną jesienią.

Autor/źródło: unsplash.com

W ubiegłym roku arcybiskup Nowego Jorku kard. Timothy Dolan poprosił, by stworzenia kaplicy wieczystej adoracji podjął się o. Boniface Endorf, dominikanin z parafii św. Józefa w Greenwich Village.

Zakonnik nie ma dziś wątpliwości, że siłą napędową całego przedsięwzięcia jest Duch Święty. Jego zdaniem otwarcie kaplicy wieczystej adoracji będzie duchowym przełomem dla Manhattanu i całego Nowego Jorku. Przyświeca mu hasło: „Miasto, które nigdy nie śpi, zasługuje na kaplicę, która nigdy się nie zamyka”.

Nowa kaplica zostanie zbudowana w piwnicy, którą parafia obecnie wykorzystuje jako magazyn. Właśnie kończy się zbiórka pieniędzy, a prace mają ruszyć wczesną jesienią. Celem jest otwarcie kaplicy do Wielkanocy 2022 roku. Motywem przewodnim wystroju kaplicy będzie Miłosierdzie Boże.

O. Endorf zapewnia, że jego parafianie oraz studenci z pobliskich uniwersytetów są bardzo podekscytowani projektem. Dodaje, że lokalizacja kaplicy jest idealna, ponieważ to rejon dobrze obsługiwany przez transport publiczny.

Dominikanin podkreśla, że okolica sąsiedztwo potrzebuje łask, które wyjdą z kaplicy, gdzie trwać będzie nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Greenwich Village to spokojniejsza, bardziej mieszkalna dzielnica Manhattanu, znana również z artystycznej bohemy, a także jako raj dla kultury LGBT.

O. Endorf spodziewa się, że kaplica adoracji będzie źródłem łaski powołań wśród odwiedzających, pomoże zwykłym katolikom wzrastać w świętości i umacniać małżeństwa w sąsiedztwie, a także zapewni duchowe uzdrowienie po pandemii.

Źródło: Catholic News Agency

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-08 12:54:54
miniaturka

Wakacje w pandemii. Jak COVID-19 wpłynął na plany urlopowe Polaków?

W tym roku więcej Polaków niż w 2020 r. planuje wyjazd na wakacje. 47 proc. chce spędzić urlop w Polsce – wynika z opublikowanego we wtorek badania ARC Rynek i Opinia. Dodano, że co czwarty Polak w tym roku nie planuje wyjazdu na wakacje.
2021-06-08 13:46:58
miniaturka

Jak zatroszczyć się o siebie, by móc troszczyć się o innych?

„Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Aby naprawdę pokochać drugiego człowieka, trzeba pokochać siebie. W głębszym zrozumieniu tego faktu pomaga książka Julii Marie Hogan „Najpierw ty”.
2021-06-08 13:54:26
miniaturka

Niemcy: wizytatorzy apostolscy rozpoczynają pracę w archidiecezji kolońskiej

Do Kolonii przyjechali 7 czerwca dwaj wizytatorzy apostolscy, którzy na polecenie papieża Franciszka przeprowadzą kontrolę w tamtejszej archidiecezji. Kard. Anders Arborelius i bp Hans van den Hende mają „na miejscu wypracować obraz złożonej sytuacji duszpasterskiej w archidiecezji kolońskiej”.
2021-06-08 14:22:39
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Wiemy, jak ważne jest światło: w świetle kolory nabierają barw, w świetle znikają cienie. Przychodząc na świat, Jezus pragnął, aby stare Prawo nabrało nowych barw, aby zniknęły z niego cienie i aby dawało ludziom życie. Tym światłem jest oczywiście miłość. Bez miłości przykazania będą zawsze dla człowieka niezrozumiałe.
2021-06-08 15:26:52
miniaturka

Współcześni kaznodzieje – prorocy czy celebryci?

„Jest taki typ kaznodziejstwa, który ma dzisiaj medialne wzięcie, a który w dłuższej perspektywie prowadzi raczej na manowce niż do ożywienia i pogłębienia wiary” – pisze w „Idziemy” o. Dariusz Kowalczyk SJ. W tekście „Nie tylko o Szustaku” tłumaczy, na czym polega niebezpieczeństwo.
2021-06-08 16:04:53
miniaturka

Kard. Pell kończy 80 lat. „Mój pobyt w więzieniu był sprawdzianem wiary”

Czasami nie rozumiałem, co robi Opatrzność, ale zawsze wierzyłem, że Bóg jest obecny we wszystkich tych wydarzeniach – mówi kard. George Pell, były prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii. Dziś kończy on 80 lat. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego powraca przede wszystkim do ponad rocznego pobytu w więzieniu.