Strona główna
opoka.org.pl
2019-02-07 17:24
MG / Andrzej Lewek

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu - 22.02

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa.


Spotkanie odbędzie się w piątek 22 lutego w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie adoracją o 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św.


 

Po Eucharystii o. Jozafat Roman Gohly OFM - Dyrektor Domów Pielgrzyma w Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, referent misji ludowych, były przeor klasztoru Franciszkanów na Górze św. Anny wygłosi konferencję pt. "Jak krzyż z San Damiano odmienił życie św. Franciszka i całego świata".


 

Męska wspólnota zachęca do wspólnego udziału we Mszy Św. i konferencji o tym jak św. Franciszek umiał słuchać głosu Jezusa Chrystusa i odpowiadać na jego wezwanie. Obecnie trudno niektórym otworzyć uszy na głos Pana a co dopiero być gotowym na pójście za nimi, bo …. będą się śmiać, zerwą znajomość, wyszydzą, zawstydzą… Św. Franciszek również zetknął się z takim szykanami, nawet w swojej własnej rodzinie, ale pokonał je niezłomną wiarą, skromnością i pokorą.  


 

Więcej informacji można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.    


 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-02-07 12:57:51
miniaturka

Papież o nadużyciach wobec zakonnic, sytuacji w Wenezueli i prześladowaniu chrześcijan

Nadużycia wobec zakonnic, sytuacja w Wenezueli i prześladowania chrześcijan to główne tematy rozmowy papieża z dziennikarzami na pokładzie samolotu podczas powrotu z Emiratów
2019-02-07 14:19:39
miniaturka

Uroczystości 100-lecia urodzin Jana Pawła II będą także w Rzymie!

Fundacja Jana Pawła II poinformowała, że w dniach 25-27 kwietnia 2020 odbędą się w Rzymie uroczystości związane ze 100-leciem urodzin św. Jana Pawła II
2019-02-07 14:23:59
miniaturka

Kraków: Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna" podał się do dymisji

Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna" podał się do dymisji w geście solidarności po odwołaniu ze stanowiska prezes Joanny Sadzik i wybraniu na jej miejsce ks. Grzegorza Babiarza.
2019-02-07 16:52:13
miniaturka

Rażące uchybienia podczas głosowań w Parlamencie Europejskim - raport

Instytut Ordo Iuris przedstawił raport wskazujący na rażące uchybienia podczas głosowań w Parlamencie Europejskim.
2019-02-07 16:55:50
miniaturka

Kard. Schönborn o wykorzystywaniu seksualnym w telewizyjnej rozmowie z byłą zakonnicą

W rozmowie z niemiecką telewizją arcybiskup Wiednia przyznał, że w Kościele ciągle jeszcze istnieją struktury i systemy sprzyjające wykorzystywaniu seksualnemu.
2019-02-07 23:26:36
miniaturka
play

Papieska modlitwa za współczesnych niewolników

Ofiary handlu ludźmi znajdują się w centrum papieskiej intencji modlitewnej na luty. Franciszek przypomina, że niewolnictwo wciąż nie należy do przeszłości.