Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-08 17:00
ek / KAI

"Męskie oblężenie Jasnej Góry" - już za dwa tygodnie

22 czerwca, mężczyźni z całej Polski będą modlić się na Jasnej Górze. Pielgrzymka "Męskie oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u Tronu Królowej" organizowana jest w tym roku pod hasłem "Powołani do męskości".

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Organizatorzy, przedstawiciele męskich wspólnot z całego kraju, zapraszają do uczestnictwa wszystkich mężczyzn, którzy chcą odkryć swoje powołanie i tych, którzy chcą się umocnić duchowo w jego realizacji, w męskich rolach i zadaniach – jako świeccy, kapłani i zakonnicy.

Współczesna kultura atakuje wzorce męskości, próbuje pozbawić rodziny odpowiedzialnych mężów i ojców, silnych obrońców, duchowych liderów. Tymczasem mężczyźni rozwijają w pełni swoją męskość wtedy, gdy aktywnie podejmują męskie role, wchodzą w swoje powołanie.

O powołaniu mężczyzn do małżeństwa, ojcostwa, kapłaństwa i służby będą mówić doktor Wanda Półtawska, lekarz psychiatra, obrończyni życia, wieloletnia współpracowniczka i przyjaciółka papieża Jana Pawła II, dr Jacek Pulikowski z UAM w Poznaniu, Mieczysław Guziewicz - konsultant Rady Episkopatu ds. Rodziny, arcybiskup Grzegorz Ryś i Jim Murphy, przewodniczący ICCRS, czyli Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, powołanej przy watykańskim organie Papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Pielgrzymka "Męskie oblężenie Jasnej Góry" jest organizowana po raz trzeci. Spotkanie objęli patronatem: Abp Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański i przewodniczący KEP, Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski i wiceprzewodniczący KEP, Abp Wojciech Polak - Prymas Polski, Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski, Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. 

mip / Częstochowa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-08 04:45:43
miniaturka
play

Wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

Dzisiaj przypada (dowolne wprawdzie, ale jednak) wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Jak być świętym, kiedy się jest królem, a jak kiedy się jest nauczycielem, kierowcą, czy… prezydentem?
2019-06-08 11:12:27
miniaturka

Wyjątkowy obraz Jezusa Miłosiernego

W kapucyńskim kościele w Warszawie znajduje się czwarty w historii obraz Miłosierdzia Bożego - poznaj jego niezwykłą historię.
2019-06-08 11:30:43
miniaturka

Bp Śmigiel: Żeby spotkać Jezusa, trzeba wyjść z naszej komory celnej

W Toruniu miała miejsce wczoraj konsekracja kościoła pw. bł. Stefana W. Frelichowskiego. Uroczystość odbyła się w 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II, beatyfikacji ks. S. W. Frelichowskiego oraz powołania parafii pod jego wstawiennictwem.
2019-06-08 12:01:05
miniaturka

Cierpliwy aż do śmierci – dziękczynienie za beatyfikację Bł. Michała Giedroycia

Pod przewodnictwem prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu odbywa się dziś w Krakowie dziękczynienie za beatyfikację żyjącego w XV w. zakrystiana bł. Michała Giedroycia.
2019-06-08 12:21:05
miniaturka

Święcenia biskupie biskupa nominata Szymona Stułkowskiego

Ks. Szymon Stułkowski, mianowany 24 maja biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej, przyjmie sakrę biskupią w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 r., o godz. 15.00 w katedrze poznańskiej.
2019-06-08 12:57:57
miniaturka

Platforma Kulturalna JEDEN Z NAS postuluje powołanie „Obserwatorium kryzysu” w Europie

Stworzenie „Obserwatorium kryzysu”, które zdiagnozuje to, co dzieje się aktualnie w Europie zapowiedział Jaime Mayor Oreja.