Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-24 14:33
AC / Mężczyźni Świętego Józefa

Mąż i ojciec w autorytecie rodziny

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na kolejne spotkanie mężczyzn oraz do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa, które odbędzie się w piątek 28 lutego w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie spowiedzią oraz adoracją o 18.30.

Następnie zostanie odprawiona Eucharystia, po której Janusz Łopata - mąż i ojciec, wdzięczny chrześcijanin, rolnik, strażak, pedagog, terapeuta, alkoholik, wygłosi konferencję pt. „Mąż i ojciec w autorytecie rodziny”.

Chłopak, nastolatek, mężczyzna, ojciec, dziadek – różne etapy w swoim życiu przechodzi mężczyzna. We wczesnym okresie poszukuje autorytetów, w późniejszym sam nim się staje dla wielu osób, również dla swojej rodziny. To duma ale i odpowiedzialność. Zdarza się jednak czasami, że ojcu brakuje siły, woli i energii a rzeczywistość za bardzo skrzeczy i „czarny dzień go przeraża, strach go przygniata jak mara, niby król gotowy do boju”. (Hi 15,24)

I wtedy z pomocą przychodzi rodzina i jej autorytet. Mężczyzna podnosi opuszczoną głowę i mówi: „muszę to zrobić bo jestem ojcem, powinienem tak postąpić, bo jest to dobre dla mojej rodziny, liczę się z jej opinią, umacnia mnie i wzrastam w niej, kocham ją i jestem kochany”. Autorytet rodziny zbudowany na wartościach chrześcijańskich zaczyna kształtować nowego, odpowiedzialnego męża i ojca.

Przed spotkaniem Mężczyźni Świętego Józefa zachęcają każdego uczestnika do refleksji nad swoim autorytetem. Czy wynika on z pełnienia jakiejś funkcji, roli społecznej, przynoszonej do domu wypłaty czy raczej jest oparty na uznaniu i zaufaniu? Jak wygląda autorytet mojej rodziny? Następnie będzie można skonfrontować własne przemyślenia ze słowami Janusza, który przybliży problematykę autorytetu w oparciu o swoje życiowe doświadczenie i wiedzą formalną.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na mezczyzniwewroclawiu.pl.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-24 13:21:53
miniaturka

Wielki Post 2020: Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów (DDAK) to inicjatywa, której zadaniem jest propagowanie idei modlitwy za kapłanów i zrzeszanie ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę i udział we Mszy Świętej w ich intencji.
2020-02-24 13:48:31
miniaturka

Już jest! Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post!

Pan daje nam czas sprzyjający przygotowaniu się do świętowania z odnowionym sercem wielkiej tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Jest ona niezwykle ważna w życiu chrześcijańskim osobistym i wspólnotowym. Myślą i sercem musimy stale powracać do tej Tajemnicy – napisał Franciszek w orędziu na Wielki Post 2020.
2020-02-24 14:27:46
miniaturka
play

Abp Polak: jedność w modlitwie znakiem solidarności ze wszystkimi osobami wykorzystanymi

Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży abp Wojciech Polak zachęca do modlitwy w pierwszy piątek Wielkiego Postu we wszystkich wspólnotach parafialnych w Polsce jako „znak naszej jedności i solidarności ze wszystkimi osobami wykorzystanymi seksualnie, zwłaszcza wykorzystanymi przez niektórych duchownych”.
2020-02-24 15:13:34
miniaturka

Abp d’Ornellas o sprawie Vaniera: pomyliliśmy się stawiając go na piedestale

Pomyliliśmy się, stawiając go na piedestale - stwierdził abp Pierre d’Ornellas, odnosząc się do raportu międzynarodowych władz Arki, w którym ujawniono, że jej współzałożyciel Jean Vanier dopuścił się nadużyć łączących wpływ duchowy i wykorzystywanie seksualne.
2020-02-24 15:34:10
miniaturka

Dziekanowice: prymicje bp. Zdzisława Błaszczyka z Rio de Janeiro

Konsekrowany miesiąc temu na biskupa pomocniczego Rio de Janeiro ks. Zdzisław Błaszczyk odprawił Mszę św. prymicyjną w rodzinnych Dziekanowicach.
2020-02-24 15:45:07
miniaturka

Panika w północnych Włoszech, wierni bez Eucharystii

Podporządkowując się zarządzeniom władz publicznych, kolejne diecezje w północnych Włoszech wprowadzają całkowity zakaz publicznych Eucharystii. Zakaz ten obowiązuje już w Mediolanie, a zatem największej diecezji Europy, a także w Wenecji, Modenie czy Pawii.