Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-12 14:55
mk / KAI

Maryja z rękawicami bokserskimi. Na Jasną Górę pielgrzymowali sportowcy

Z modlitwą m.in. za Igę Świątek i piłkarzy biorących udział w Euro2020 na Jasną Górę przybyła 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Jako wotum złożyli płaskorzeźbę Matki Bożej z rękawicami bokserskimi, by „chroniły Ją przed atakami złych ludzi”.

Autor/źródło: https://www.facebook.com/jasnagora

W pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele zawodników, trenerów, duszpasterzy oraz dzieci i młodzież zrzeszone w Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym RP.

„Przy wielkich okazjach jakimi są np. rozgrywki Euro 2020 przypominamy sobie, że sport jest również środkiem kształtowania postaw patriotycznych dla młodzieży” – zauważył Jerzy Drynda, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP. Podkreślił, że podczas pielgrzymki modlą się m.in. w intencjach Igi Świątek, która zagra jutro w finale turnieju deblowego w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie i za polskich piłkarzy biorących udział w Euro 2020. Dodał, że większość sportowców to ludzie wierzący a czyniony przez nich znak krzyża kiedy np. wychodzą na murawę jest małym aktem wyznania wiary i znakiem patriotyzmu.

Ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców zachęca do modlitwy za naszych reprezentantów. „Zmówmy codziennie jedno Zdrowaś Maryja, wspierajmy naszych piłkarzy i naszych sportowców w Tokio, a gdy zawodnik będzie miał na piersi złoty medal i zagrają Mazurka Dąbrowskiego, każdy z nas będzie mógł poczuć się dumny, że jego cząstka jest w tym medalu” – powiedział ks. Pleń.

„Tutaj na Jasnej Górze jest wielu sportowców również nas kapłanów. Jednoczymy się i zawierzamy całe nasze środowisko Matce Bożej” – podkreślił ks. Stanisław Kuć. „Jestem mistrzem Europy w wadze muszej w boksie federacji «Kolejarz». Wszyscy sportowcy, którzy tu zgromadziliśmy się chcemy wypraszać Boże łaski dla wszystkich ludzi, do których jesteśmy posłani” – dodał kapłan.

Sportowcy na Jasnej Górze składają ważne dla nich wota. Dzisiaj złożyli płaskorzeźbę, która przedstawia Matkę Bożą w rękawicach bokserskich.

Jak podkreślił prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP „te rękawice mają strzec Maryję przed złymi ludźmi”. Jest to dar od bokserów i wszystkich sportowców zjednoczonych w sanktuarium.

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP powstało w 1990r. Celem jego działania jest dbałość o prawidłowy rozwój psychofizyczny i zdrowie dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez kulturę fizyczną w oparciu o zasady etyki Kościoła Katolickiego, podejmowanie i prowadzenie działań pożytku publicznego nieodpłatnie, jak również upowszechnianie i popularyzacja sportu zwłaszcza wśród najuboższej młodzieży.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-12 13:34:57
miniaturka

Episkopat Francji: parlament rości sobie prawo do autoryzowania wykroczeń

Wyróżnikiem i dumą francuskiej bioetyki było poszanowanie godności każdej istoty ludzkiej. Teraz zostało to definitywnie odrzucone – piszą francuscy biskupi wyrażając swój niepokój ostateczną wersją rewizji prawa o bioetyce.
2021-06-12 13:46:04
miniaturka

Pandemia doprowadziła do wzrostu liczby pracujących dzieci

Papież Franciszek podkreślił, że „dzieci są przyszłością rodziny ludzkiej”. W swoim wpisie na Twitterze zauważył, że „to do nas wszystkich należy zadanie, aby sprzyjać ich rozwojowi, zdrowiu i pogodzie ducha!”.
2021-06-12 14:32:21
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski o wspólnocie serc Jezusa i Maryi

Metropolita krakowski podkreślił, że zbieżność liturgicznych obchodów Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Najświętszego Serca Pana Jezusa skłania, „abyśmy raz jeszcze powrócili do idei Eleusy, która w swej istocie mówi o przedziwnej wspólnocie Serc Jezusa i jego Przeczystej Matki”.
2021-06-12 15:12:11
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Dziś człowiek jest przyzwyczajony do tego, że efekty jego działań są natychmiastowe. Z wychowaniem tak nie jest. Owoce trudów wychowawczych przychodzą po latach. A precyzyjniej mówiąc: po latach ukazują się owoce łaski Bożej i wychowania.
2021-06-12 17:41:08
miniaturka

Zawierzenie Sercu Jezusa i Kościół po pandemii. Zakończyło się zebranie Episkopatu

Jesienna wizyta biskupów „ad limina apostolorum” w Watykanie, rodzina, wyzwania duszpasterskie po pandemii i formacja księży - to główne tematy zakończonego dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
2021-06-12 17:49:24
miniaturka

Okaleczona przez dżihadystów figura Maryi pielgrzymuje po Włoszech

We Włoszech rozpoczyna się wyjątkowa peregrynacja figury Matki Bożej, mocno okaleczonej przez islamskich fundamentalistów. Przywieziono ją z irackiego miasteczka Batnaya, którego 5 tysięcy mieszkańców zostało wygnanych ze swych domów przez dżihadystów.