Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-15 09:59
AC / Salve TV

Maryja wyciągnęła go z mroku

O Słudze Bożym Mateuszu Talbocie, który wyszedł z mroku dotknięty przez Maryję opowiada Jolanta Cherbańska, autorka książki pt: "Matt Talbot - wyjście z mroku".

- Mateusz Talbot to obecnie Sługa Boży, którego proces beatyfikacyjny toczy się w Watykanie. Jest to Irlandczyk, który żył na przełomie zeszłego wieku. To jest alkoholik, który zaczął pić, kiedy miał 12 lat - opowiadała Jolanta Cherbańska, autorka książki pt: "Matt Talbot - wyjście z mroku".

- Został cudownie dotknięty przez Maryję w wieku 28 lat. Do wieku 72 lat zupełnie nie pił. Zaczęła się jego powolna droga do świętości - dodawała.

- Podczas pielgrzymki pieszej, zostałam poproszona o odczytanie intencji różańcowych. Intencji było bardzo dużo. Wyobrażałam sobie, że takie intencje zazwyczaj są o sprawy zdrowotne, poprawienie sytuacji materialnej, co mnie absolutnie uderzyło to to, że co druga intencja dotyczyła choroby alkoholowej. Bardzo dużo osób modliło się o trzeźwość Polski.Wówczas jeszcze nie znałam Mateusza Talbota - opowiadała.

- Prosiłam Maryję, żeby Pan Bóg przestawił zwrotnice w moim życiu. Oddałam się Bogu. Modliłam się o takiego świętego, który jest najbardziej "bezrobotny" ze wszystkich. Wróciłam. Po pielgrzymce zaczął się normalny tryb pracy. W pewnym momencie słyszę nazwisko "Mateusz Talbot". Na początku myślałam, że to jeden z moich klientów, inwestor. Szukałam. Ta myśl była tak intensywna, że nie dawała mi spokoju. <i>Wygooglałam</i> - Matt Talbot, Irlandczyk, patron alkoholików - mówiła.

- Kolejna myśl. Masz napisać książkę. Wewnętrznie czułam, że to jest ta osoba, o którą prosiłam - dodawała.

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy