Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-13 10:48
JR

Marsz dla Męczenników. Amerykanie solidaryzują się z prześladowanymi chrześcijanami

25 września w Waszyngtonie przejdzie Marsz dla Męczenników. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na sytuację chrześcijan na świecie i rosnące prześladowania religijne. Uczestnicy marszu ubiorą się na czerwono na znak solidarności z prześladowanymi chrześcijanami.

Autor/źródło: Facebook / March for the Martyrs

Marsz został przeniesiony z Long Beach w Kalifornii do stolicy, aby zwiększyć jego zasięg.

„Wszyscy widzimy, co się teraz dzieje w Afganistanie. Chrześcijanie są ścigani i zabijani” – powiedziała Gia Chacon, przewodnicząca ruchu For the Martyrs, który organizuje marsz.

„To się dzieje w tak wielu innych krajach na całym świecie i tak niewiele osób o tym mówi. Dlatego zdecydowaliśmy się przenieść Marsz dla Męczenników do Waszyngtonu” – tłumaczyła.

Organizatorzy liczą, że w marszu wezmą udział tysiące ludzi. Poprosili ich o ubranie się na czerwono na znak solidarności z prześladowanymi chrześcijanami.

For the Martyrs to grupa założona w 2019 roku, której celem jest podnoszenie świadomości na temat międzynarodowych prześladowań chrześcijan i promowanie wolności religijnej. Członkowie zarządu ruchu są katolikami, ale podkreślają, że marsz jest otwarty dla wszystkich.

Po marszu dobędzie się „Noc męczenników”, podczas której ludzie doświadczeni prześladowaniami, a także prawnicy podzielą się swoim świadectwem.

Jak zaznaczają organizatorzy, zeszłoroczny marsz „był i nadal jest pierwszym i jedynym marszem na dużą skalę w Stanach Zjednoczonych reprezentującym prześladowanych chrześcijan”.

„Wierzę, że wszyscy możemy zjednoczyć się wokół tej sprawy – jednym głosem – jako Ciało Chrystusa w Stanach Zjednoczonych, które broni naszych prześladowanych braci i sióstr” – powiedziała Chacon.

Marsz będzie współsponsorowany przez The Catholic Connect Foundation, Open Doors USA, In Defense of Christians, Liberty University’s Freedom Center i Students for Life.

Źródło: catholicnewsagency.com


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-13 09:46:26
miniaturka

Zmiana przepisów spowodowała spadek liczby wypadków z udziałem pieszych

Analiza wstępnych danych dotyczących wypadków wykazała, że obowiązująca od 1 czerwca nowelizacja kodeksu ruchu drogowego spowodowała spadek liczby wypadków z udziałem pieszych - wynika z informacji przekazanych PAP przez Instytut Transportu Samochodowego.
2021-09-13 10:15:09
miniaturka

Abp Ghizzoni: rozpoczynamy walkę z przestępstwami seksualnymi w Kościele włoskim

We Włoszech do tej pory nie było licznych przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchowieństwo, jak to było w innych krajach europejskich i co spowodowałoby lawinę zgłoszeń. Episkopat opracował jednak system działania w takich sytuacjach
2021-09-13 10:49:44
miniaturka

Męczennik ze Wschodu. Prymas Wyszyński był znakiem nadziei nie tylko dla Polaków

„Ksiądz prymas jest ważny nie tylko dla Polaków i myślę, że będzie to też argumentem zapowiadającym jego rychłą kanonizację” – uważa ks. prof. Robert Skrzypczak. Jak dodaje, na Zachodzie kard. Wyszyńskiego traktowano jako męczennika i przedstawiciela Kościoła poddanego próbie męczeństwa.
2021-09-13 11:19:10
miniaturka

Papież do słowackich polityków: pielęgnujcie piękno bycia razem

Do krzewienia pokoju, braterstwa w oparciu o korzenie chrześcijańskie, sprawiedliwości i solidarności oraz pielęgnowania piękna bycia razem zachęcił Ojciec Święty przedstawicieli słowackiego życia społecznego i politycznego. Franciszek spotkał się z nimi w ogrodzie Pałacu Prezydenckiego w Bratysławie.
2021-09-13 12:10:43
miniaturka

Zniszczony w pobliżu World Trade Center kościół staje się Sanktuarium Narodowym USA

Należąca do Patriarchatu Konstantynopolskiego nowojorska cerkiew św. Mikołaja, która przestała istnieć wskutek ataku terrorystycznego na pobliskie World Trade Center 11 września 2001, została odbudowana i otwarta 9 września jako Sanktuarium Narodowe.
2021-09-13 12:23:16
miniaturka

Profanacja w niemieckiej restauracji. Toalety oznaczono wizerunkami Maryi i Jezusa

„To jest historia z gatunku tych, które na początku podnoszą ciśnienie, ale na koniec pozostawiają nas w smutku” – stwierdza Marcin Wikło (wPolityce.pl), który opisał sprawę restauracji „Plan B” w Münster w Niemczech. Przytacza też tłumaczenie właścicieli, którzy nie zamierzają zdjąć obrazów.