Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-07-12 09:13
S. Zielińska / Marek Raczkiewicz CSsR

Manos Unidas u hiszpańskiej pary królewskiej

Hiszpańska para królewska przyjęła na specjalnej audiencji delegację Manos Unidas. Ta katolicka organizacja pozarządowa cieszy się w społeczeństwie dużym prestiżem.

Autor/źródło: Pixabay, bosmanerwin, licencja: CC0

Król Filip VI i królowa Letizia z dużym zainteresowaniem zapoznali się z działalnością organizacji Manos Unidas, czyli Złączone ręce. W przyszłym roku obchodzić ona będzie 60 lat działalności. Aktualnie organizacja działa w 60 krajach Ameryki, Azji i Afryki finansując wiele projektów humanitarnych bądź też pracując na rzecz najbardziej wykluczonych, promocji kobiety i edukacji. Królowa Letizia szczególnie wypytywała o Haiti i Republikę Dominikańską.

W roku 2017 Manos Unidas zebrała blisko 49 mln euro, o ponad 2,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Pozwoliło to na rozpoczęcie 570 nowych projektów. Z bezpośredniej pomocy skorzystało ok. 1,7 mln osób, pośrednio – ponad 6 mln.

Clara Pardo, która jest przewodnicząca Manos Unidas wręczyła parze królewskiej obraz, na którym umieszczono wszystkie plakaty z kampanii przeciwko głodowi prowadzonej przez tę katolicką organizację pozarządową od początku jej powstania, czyli od 1959 r. Kolejnym prezentem był okolicznościowy znaczek pocztowy wydany z okazji 60-lecia powstania Manos Unidas.

„Nasza praca nie byłaby możliwa bez ponad 5 tys. wolontariuszy i 140 osób zatrudnionych w 72 delegacjach diecezjalnych, jakie posiadamy w całej Hiszpanii”- mówiła Clara Pardo dziękując parze królewskiej za przyjęcie w imieniu misjonarzy i lokalnych współpracowników, a także osób, które Manos Unidas wspiera.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pomoc humanitarna, Hiszpania, wolontariat, Manos Unidas, Clara Pardo, Złączone ręce