Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-10 11:16
Anna Bajon / Krzysztof Ołdakowski SJ

Manaus: schronienie dla emigrantów i uchodźców z Wenezueli

Kościół katolicki w Brazylii niestrudzenie udziela schronienia emigrantom i uchodźcom z Wenezueli.

Autor/źródło: photogenica.pl

W Ośrodku Pomocy św. Katarzyny ze Sieny prowadzonym przez Caritas w Manaus oprócz zaspokojenia głodu fizycznego, organizowane są specjalistyczne szkolenia przysposabiające do zawodu, kursy języka portugalskiego, pogadanki na temat lokalnej kultury, warsztaty rzemieślnicze, również te związane z przygotowywaniem posiłków.

Trwa nieprzerwanie exodus Wenezuelczyków, którzy uciekają z kraju z powodu kryzysu humanitarnego, w jakim pogrążony jest kraj nieudolnie rządzony przez prezydenta Nicolasa Maduro. Nielegalnie i często na piechotę przekraczają oni granice wielu krajów Ameryki Łacińskiej, aby znaleźć środki potrzebne do życia. Konkretne wsparcie ofiarowuje również Caritas, próbując powoli włączać młodych Wenezuelczyków w społeczeństwo brazylijskie oraz ułatwić im osiągnięcie samodzielności.

Duchowy opiekun Ośrodka pomocy powiedział agencji Fides, że „przyjęcie emigrantów wenezuelskich oznacza dla Kościoła w Manaus konkretną realizację wezwania Jezusa, czyli wcielanie Ewangelii w życie, bo to nic innego, jak rozpoznanie Go w drugim człowieku”.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy