Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-08-08 12:47
AC / CSR, archidiecezja.lodz.pl

Małżeńskie SOS – pomoc psychologiczna dla par. Edycja 3

Centrum Służby Rodzinie zaprasza pary, które znalazły się w kryzysie do udziału w bezpłatnej krótkoterminowej terapii psychologicznej.

Autor/źródło: photogenica.pl

Każda para będzie miała możliwość odbycia pięciu indywidualnych spotkań z psychologiem, podczas których wspólnie zdiagnozują źródło kryzysu w związku, określą cel pracy oraz uzgodnią i urealnią oczekiwania małżonków/partnerów wobec siebie. Częstotliwość spotkań będzie ustalona indywidualnie z każdą parą.

– Czynników, które mogą powodować nieporozumienia w związku i oddalanie się od siebie jest wiele – wśród wymienianych najczęściej w poprzednich 2 edycjach programu ”Małżeńskie SOS” znalazły się – trudności w komunikacji, tj. mówieniu o uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach, ale również, zdrada, przemoc psychiczna i/lub fizyczna, uzależnienia. Wiele par boryka się także z problemami finansowymi, cierpi z powodu bezpłodności lub poronienia i utraty dziecka oraz załamania wiary. Często mimo dobrej woli i chęci przezwyciężenia problemu, bez pomocy osoby trzeciej nie są w stanie wyjść z kryzysu. Krótkoterminowa terapia, którą rozpoczynamy w Centrum Służby Rodzinie, ma przynieść realną pomoc małżeństwom/parom mającym trudności w podjęciu dialogu, który stałby się właściwą, indywidualną dla Nich ścieżką do wybaczenia, osiągnięcia zgody i trwałej poprawy relacji – mówi Aneta Szustak, koordynator projektu.

Projekt „Małżeńskie SOS – pomoc psychologiczna dla par. Edycja 3” jest finansowany z budżetu Województwa Łódzkiego i jest skierowany do par z Łodzi i terenu woj. łódzkiego. Będzie realizowany od lipca do grudnia 2019 r. Szczegółowe informacje i zapisy: Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1a, tel. 607 131 131.

Centrum Służby Rodzinie www.csr.org.pl od przeszło 20 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, prawne, socjalne a także grupę wsparcia dla osób współuzależnionych. W strukturach Centrum Służby Rodzinie działa Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej, Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny, świetlica środowiskowa „M.Łodzi Niegniewni” oraz Fundusz Ochrony Macierzyństwa, Fundusz Obrony Życia i Szkoła Rodzicielstwa, która przygotowuje do porodu i pełnienia ról rodzicielskich.

źródło: archidiecezja.lodz.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: